Antonio Puerta gözyaşlarıyla uğurlandı

İspanya'nın Sevilla kulübünde forma giyen ve takımının Getafe ile oynadığı Kral Kupası maçında geçirdiği kalp krizinden üç gün sonra yaşamını yitiren 22 yaşındaki Antonio Puerta...

SEVILLA - İspanya'nın Sevilla kulübünde forma giyen ve takımının Getafe ile oynadığı Kral Kupası maçında geçirdiği kalp krizinden üç gün sonra yaşamını yitiren 22 yaşındaki Antonio Puerta, başta Sevilla kenti olmak üzere tüm İspanya'yı yasa boğdu. Puerta'nın naaşı hayatını kaybettiği hastaneden çıkarılıp Ramon Sanchez Pizjuan Stadı'na getirilirken, binlerce Sevilla'lı taraftar, Sevilla futbol takımı, İspanyol futbol dünyasının önde gelen isimleri ve futbolseverler genç yaşta ölen İspanyol futbolcuyu son yolculuğuna uğurladı.
Önceki akşamdan bu yana Puerta'yı yalnız bırakmayan ve hastane önünde toplanan kalabalık, hislerini futbolcuya adanan şarkılarla, bıraktıkları çiçeklerle ve yaktıkları mumlarla dile getirdi. Sevilla'nın ezeli rakibi olmasına rağmen Real Betis'ten de birçok futbolcu, yönetici ve taraftar Puerta'yı uğurlamak için geldi. Yedi aylık hamile karısı bulunan Puerta'nın ailesi, taraftarla gösterdikleri yakın ilgiden dolayı çok teşekkür edip, ölüye saygı için mezarlığa gelmemelerini istedi. (Spor Servisi)