'antu.com' olayları 'iç savaş' olarak yorumladı

Fenerbahçe taraftarlarının en sık ziyaret ettiği site olan antu.com, dün olaylara ilişkin yayımladığı yazıda sağduyu çağrısı yaptı. Yazıyı aynen alıntılıyoruz:

İSTANBUL - Fenerbahçe taraftarlarının en sık ziyaret ettiği site olan antu.com, dün olaylara ilişkin yayımladığı yazıda sağduyu çağrısı yaptı. Yazıyı aynen alıntılıyoruz:
Huzur istiyoruz!!!
Büyük Fenerbahçe taraftarının internetteki kalesi olarak, Bursaspor maçından beri gerek yönetimimizi gerek taraftar gruplarımızı uyardık. Girilen yolun tehlikeli olduğunu, son derece vahim olayların yaşanabileceğini söyledik. Fenerbahçe'nin en büyük gücü olan tribünlerimize atılan bu nifak tohumlarının feci sonuçlara yol açacağını bütün imkânlarımızla ilgililere ilettik. Ancak kimse durumun vahametini anlamadı ya da anlamak işine gelmedi.
Dünkü AZ Alkmaar maçında yaşananlar geliyorum diyordu. Bunu görmek için özel yeteneklere gerek yok. Her şey gözümüzün önünde, statların ve salonların tribünlerinde gerçekleşti. Sayın başkanımız ve yönetim kurulumuzun şu gerçeği iyi bilmeleri gerekir; 100. yıl bile olsa şampiyonluklardan daha önemli şeyler var; o da tribünlerin birlik ve bütünlük içinde, tek ses, tek yürek olması. Hele hele bir taraftarımızın bir damla kanının bütün kupalardan da, şampiyonluklardan da daha değerli olduğu gerçeği.
Hangi şampiyonluk, giden gencecik bir canı geri getirebilir ya da sakat kalmış bir adamı iyileştirebilir. Defalarca taraftar gruplarımızı uyardık olmadı ama asıl uyarılması gereken sanırız sayın başkanımız ve yönetim kurulumuz. Yaptığımız diyalog ve uzlaşma çağrılarının boşa çıkmasından sonra, tribünlerde yaşanan olayların önüne geçebilecek yegâne güç olarak siz görünüyorsunuz. Lütfen daha başka taraftarlarımızın da canı yanmadan bu işe gerçek anlamda el atınız.
Dünya, başka kulüp taraftarlarının birbirleriyle olan tribün olaylarının önüne geçmek için almadığı tedbiri bırakmazken, biz kendi tribünlerimiz içindeki terörle yaşamak zorunda kalmamalıyız. Yıllardır ezeli rakiplerimizin bile gıptayla baktığı, bırakın şiddeti, küfürün bile yok olmaya başladığı mabedimiz, Bursaspor maçından beri terörize ediliyordu. Kimse bu yangına dönüp bakmadı bile. Dünkü maçta yaşananlar ise yapılan bu provakasyonların ulaştığı en üst noktaydı. Bir UEFA Kupası maçında bunların olması ayrıca acıdır.
Sayın başkanımız, Yaşadıklarımızın adı 'iç savaştır'. Evet Fenerbahçe Cumhuriyeti bir iç savaş yaşamaktadır. Bu tür özel dönemler ancak sağduyulu ve öngörüsü yüksek yönetim tarzıyla aşılır. Bu duruma gelmemizde sizin suçunuz var ya da yok... Ancak bulunduğunuz makam icraat makamıdır. Olayların özellikle bütün dünyanın gözlerinin üzerimizde olduğu bir UEFA
Kupası maçında zirve yapması, bu olayları çıkaranların önceliklerinin ne olduğu konusunda umarız size birtakım ipuçları verir.
100. yılımızda asıl amaç ne kupalar ne şampiyonluklar kazanmak olmalı. Bunlar da çok önemli ama tribünlere barış, huzur ve can emniyeti getirmek, tribünlerimizi eskisi gibi, ailelerin çocuklarını güvenle gönderdiği festival alanları haline getirmek birinci hedefiniz olmalı.
Lütfen durumun vahametini artık görün ve el koyun!!!