'Appiah gitti ama oynamayacak'

Geçirdiği ameliyat sonrası Fenerbahçe'de henüz forma giyemeyen ve tedavisi devam eden Stephen Appiah, Gana Milli Takımı kampına katılmak üzere İngiltere'ye gitti.

İSTANBUL - Geçirdiği ameliyat sonrası Fenerbahçe'de henüz forma giyemeyen ve tedavisi devam eden Stephen Appiah, Gana Milli Takımı kampına katılmak üzere İngiltere'ye gitti. Sarı-Lacivertlilerin menajeri Volkan Ballı, FIFA kurallarına uygun hareket ettiklerini söyleyerek "Kendisi milli takımın kaptanı ve onu göndermememiz söz konusu değil. Aurelio'yu da sakatlığı varken milli takıma gönderdik. Sonuçta milli takım doktoru gördü ve şimdi burada çalışıyor. Appiah da aynı şekilde milli takım doktoruna görünecek. Senegal maçında oynamayacak" dedi.
Ganalı futbolcunun yarın Türkiye'ye döneceği açıklandı. Appiah, Gana'nın 7 Eylül'de Riyad'daki Suudi Arabistan, 12 Eylül'de New York'taki Meksika maçlarının da aday kadrosuna çağrıldı. Bu durumda küçük çaplı bir Appiah krizi yine kapıda görünüyor.
Bu arada Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turundaki rakibi Anderlecht'te gergin günler yaşanıyor. Teknik Direktörü Franky Vercauteren, Dender karşısında iki puan kaybetmeleri üzerine "Takımın durumu hakkında ya yalan söylemem lazım, ya da yorum yapmamam" dedi. (Spor Servisi)