Appiah, 'Yerim dar' dedi

Fenerbahçeli Stephen Appiah, kulübün resmi internet sitesinde yer alan 'Cola Turka'yla soru-cevap' bölümünde, teknik direktör Zico'nun kendisini sağ kanatta oynamasıyla ilgili net konuştu: Sağ kanatta oynayamıyorum.

İSTANBUL - Fenerbahçeli Stephen Appiah, kulübün resmi internet sitesinde yer alan 'Cola Turka'yla soru-cevap' bölümünde, teknik direktör Zico'nun kendisini sağ kanatta oynamasıyla ilgili net konuştu: Sağ kanatta oynayamıyorum. Ganalı yıldız, Beşiktaş maçı öncesi kendisine taraftarlardan gelen 1324 soru içinden sadece 10'unu yanıtlayabilirken orta sahanın ortasında oynaması gerektiğini ima etti.
Appiah, 'Uzun bir zamandır futbolunla vasatın üstüne çıkamıyorsun, bu performans düşüklüğünü neye bağlıyorsun?' şeklindeki bir soruyu şöyle yanıtladı: "Öncelikle her futbolcunun daha verimli olduğu pozisyonlar var. Geçen yıl orta sahada oynuyordum, bu sene ise sağ kanatta oynuyorum. Fark olarak bunu gösterebilirim. Çünkü orta sahada daha çok top alıyordum, daha çok savaşıyordum. Ya da öyle görünüyordum. Sağ kanatta istenileni veremiyorum."
'Çarşaflılar var sanıyordum'
Appiah'a gelen sorular içinde en ilginci 'Türkiye hakkında önyargıların var mıydı?' şeklindeydi. Ganalının cevabı da çarpıcıydı: "Türkiye'yi ilk duyduğumda, 'Ben orada ne yapacağım' dedim.
Burada herkesin çarşafla filan dolaştığını düşünüyordum. İmza attıktan sonra bir arkadaşıma söyledim. Hemen İstanbul ve Türkiye ile ilgili magazin dergileri aldı. Orada gördükten sonra biraz daha rahatladım. Şu an şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, İstanbul dünyanın en mükemmel şehirlerinden biri. "
Türkçe bilmediğini, tribünlerdeki söylenenleri anlayamadığını belirten Appiah, taraftarların tribünlerde dönerek yaptığı 'Sarı',
'Lacivert', 'Şampiyon', 'Fener' şeklindeki tezahüratı çok beğendiğini de dile getirdi. (Spor Servisi)