Arada 20 günlük fark var

Oynadığı futbolla İtalya Ligi'nde yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Emre Belözoğlu'nun sakatlığı, tartışma konusu oldu.

MİLANO - Oynadığı futbolla İtalya Ligi'nde yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Emre Belözoğlu'nun sakatlığı, tartışma konusu oldu. Inter Kulübü'nden verilen bilgiye göre, Emre'nin sol ayak bileğindeki sakatlığından dolayı 10 günlük tedavi sonrasında antrenmanlara başlayabileceği belirtilmesine karşın, İtalyan gazeteleri bu tarihi 20 gün ileriye taşıyarak, Emre Belözoğlu'nun sakatlığının 1 ay sürebileceğini iddia etti. Gazeteler, son haftalarda formuyla takımını sırtlayan isim olan Emre'nin yokluğunun Cuper için büyük sorun olacağının altını çizdi.
Inter Teknik Direktörü Hector Cuper ise, Emre'yi her zaman güvenilir bir futbolcu olarak gördüklerini söyledi. Cuper, La Gazzetta dello Sport gazetesinde çıkan demecinde, Emre'nin fizik kondisyonunun yükselmesi için sezon başında beklemek durumunda kaldığını, ancak daha sonra Türk futbolcunun kalitesinin takım içerisinde çok açık olarak kendini gösterdiğini belirtti.
Cuper rahat değil
Arjantinli teknik direktör, ligde lider konumda olmalarını ise şu sözlerle değerlendirdi: "Lider olmak iyi ama şampiyon olmak için daha fazla fedakârlık yapmak zorundayız. Üç puanlık farktan başka hiçbir avantajımız yok. Sonucu tahmin etmenin imkansız olduğu bir şampiyonluk yarışındayız. Ben, her köşe başında bir kapan saklıymış düşüncesiyle, çok dikkatli olmaya çalışarak yoluma devam ediyorum." (Spor Servisi)