Aradığınız kişi şu an maçta!

Biletsiz seyirciler stat çevresine sokulmazken, bileti olanlar didik didik arandıktan sonra tribünlere alındı. Taraftarların cep telefonlarıyla içeri girmelerine izin verilmedi.

  • Biletsiz seyirciler stat çevresine sokulmazken, bileti olanlar didik didik arandıktan sonra tribünlere alındı. Taraftarların cep telefonlarıyla içeri girmelerine izin verilmedi. Bu nedenle bazı taraftarlar, telefonunu vermektense maça girmemeyi tercih etti. Taraftarlardan toplanan cep telefonları karşılaşma sonrasında dağıtıldı.
  • Karşılaşmanın 6. dakikasında karşılaşmanın dördüncü hakemi kaleci Ömer Çatkıç'ın formasını değiştirmesini istedi. Çünkü, gelişen ilk atakta kırmızı formalı Letonyalı oyuncularla, Ömer'in forması karışmıştı. Başarılı kaleci maça siyah bir formayla devam etti
  • Şenol Güneş, ilk maçtaki kadrodan, üçü zorunlu olmak üzere beş değişiklik yaptı. Kart cezalıları Rüştü, Fatih ve Emre Aşık kadroda yer almazken, Letonya'daki maçta onbirde oynayan Okan ve Ergün de yedek soyundu. Güneş, kalede Rüştü'nün yerine Ömer'i görevlendirirken, Fatih'in yerine Ümit, Emre'nin yerine Deniz, Ergün'ün yerine Tümer ve Okan'ın yerine de Hakan Şükür'e şans tanıdı. Ümit Milli Takım'dan, İbrahim Toraman, kadroda yer bulurken, Tayfun maç kadrosuna dahil edilmedi. Ümit Davala, oyundan çıkarken kendisini yuhalayan futbolseverleri alkışlarlarıyla protesto etti.
  • Letonya Teknik Direktörü Aleksandrs Starkovs, Hakan Şükür'ün onbirde olmasına şaşırdı. Konuk takım teknik direktörü, "Hücumda müthiş etkili bir oyuncu. Keşke rövanş maçında da oynatılmasaydı" diyerek maç öncesinde korkusunu dile getirdi.
  • 31'i yabancı toplam 282 basın mensubu maçı takip etti. Karşılaşmanın yayın hakkı ise 37 ülke tarafından satın alındı.
  • İlhan, maça Puma firmasının özel ürettiği bir kramponla çıktı. Puma firması yetkilileri, bu kramponun ilk kez İlhan tarafından bu gece giyildiğini bildirdi.
  • Letonya ile yapılan ilk karşılaşmaya davet edilmediği için gelmediğini belirten ve tartışmalara yol açan UEFA Asbaşkanı Şenez Erzik, İnönü Stadı'ndaki rövanş karşılaşmasını Şeref Tribünü'nden federasyon yönetimi kurulu üyeleri ile birlikte izledi. Karşılaşmayı izleyenler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da yer aldı.