Aradori resmen Aslan oldu

Aradori resmen Aslan oldu
Aradori resmen Aslan oldu
Galatasaray Liv Hospital'ın yeni transferi Pietro Aradori, resmi sözleşmeyi imzaladı. İtalyan basketbolcu, "Galatasaray'ın bir üyesi olduğum için onur ve gurur duyuyorum" dedi.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı takımın daha önce anlaşmaya varıldığı açıklanan Pietro Aradori ile Liv Hospital Ulus'ta, şube koordinatörü Murat Özyer'in de katıldığı imza töreni düzenlendi.

Törende açıklamalarda bulunan Özyer, İtalyan basketbolcunun Galatasaray taraftarının seveceği bir karakteri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Pietro ile beraber herhalde Türkiye basketbol tarihinde de bir ilke imza atacağız. Ligimizde ilk kez bir İtalyan oyuncu yer alacak diye biliyorum. Diğer branşlarımızda İtalyan hocalarımız ve oyuncularımız var. Basketbolda da önemli bir oyuncuyla anlaştık. Kendisi forvet pozisyonunda oynuyor. Lige de hazır oyunculardan bir tanesi. Öncelikli Akdenizli ve taraftarımızın çok seveceği karakterde biri. Hem her gün kazanmayı isteyen ve sinerjisini arkadaşlarına yansıtan tarzda agresif bir oyuncu. Kendisine 'hoş geldin' diyorum. Umut ediyorum parçalı formayla bu sene de kupalar kazanmayı hep birlikte gösteririz."

Sarı-kırmızılı takımın iki uzun oyuncu transferiyle takım kadrosunu tamamlayacağını vurgulayan Murat Özyer, "Bugün herhalde Nathan Jawai resmiyet kazanacak. Bir uzun oyuncu daha düşündük. Yunanistan Milli Takımı'nda oynayan Vougioukas ile sözleşme imzalama durumumuz var. İki uzunla da imzaladıktan sonra kadromuz tamamlanacak" diye konuştu.

ARADORI: SAVAŞMAYA VE HER MAÇI KAZANMAYA HAZIRIM

Pietro Aradori, sarı-kırmızılı taraftarların Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oluşturduğu atmosferi bildiğini anlatarak, "Türkiye Basketbol Ligi'nde ve haliyle Galatasaray'da oynayacak ilk İtalyanım. Galatasaray'ın bir üyesi olduğum için onur ve gurur duyuyorum. Her Avrupa Ligi ve Türkiye Ligi maçında, her akşam, her gün savaşmaya ve her maçı kazanmaya hazırım" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Liv Hospital'ın THY Avrupa Ligi'nde geçen sezon son 8 takım arasına kaldığını hatırlatan İtalyan basketbolcu, "Bu sene de çok iyi bir Galatasaray olacak. Takım kimyasının iyi olduğunu düşünüyorum. Geniş bir rotasyonumuz var, iki günde bir maç yapabiliriz. Kalite oyuncularla iyi bir sezon geçireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Aradori, A Milli Takım'ın başında İspanya'da devam eden 2014 FIBA Dünya Kupası'nda bulunan başantrenör Ergin Ataman ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, "Ataman zaten Siena ve Bologna'da da çalışmıştı. Çok iyi bir koç. İtalyan Milli Takımı'nın koçu Pianigiani Siena'dayken onun asistanıydı. Onunla çalışacağım için de mutluyum" şeklinde konuştu. (AA)