Aranan '10 numara'ya ulaşılmıştır

Galatasaray uzun süredir transfer etmeye çalıştığı Schalke'nin Brezilyalı oyuncusu Lincoln'de mutlu sona ulaştı. Radikal'in de daha önceden bittiğine dair haber yaptığı, ancak Alman kulübünün fiyatta sürekli pürüz çıkarması sonucu...

TEKİRDAĞ - Galatasaray uzun süredir transfer etmeye çalıştığı Schalke'nin Brezilyalı oyuncusu Lincoln'de mutlu sona ulaştı. Radikal'in de daha önceden bittiğine dair haber yaptığı, ancak Alman kulübünün fiyatta sürekli pürüz çıkarması sonucu yılan hikâyesine dönen transferle ilgili müjdeyi başkan Özhan Canaydın dün akşam saatlerinde verdi. Çorlu'da Galatasaray Taraftarlar Derneği açılışına katılan Canaydın telefonla gelen haber üzerine "Camiamıza hayırlı olsun. Avrupa'nın en güzel transferini yaptık. En iyi 10 numarayı transfer ettik. İnşallah güzel günler bizim olacak. Herkes gibi ben de heyecanlıyım" dedi.
Gün içinde çelişkili ifadeler
Sarı-Kırmızılıların yeni '10 numara'sının transferinde aslında dün ilginç gelişmeler yaşandı. Gündüz saatlerinde Radyosport'ta bir programa katılan başkan Özhan Canaydın, Brezilyalı oyuncuyla her türlü mutabakatın sağlandığını, ancak kulübüyle küçük pürüzlerin kaldığını söyledi. Schalke'den imzalı resmi faks beklediklerini ifade eden Canaydın, transferin yarın (bugün) biteceğini tahmin ettiğini belirtmişti.
Galatasaray kulübünden Lincoln'ün gelmesinin an meselesi olduğuna dair açıklamalar yapılsa da Almanya'dan gelen haberler hiç de bunları destekler nitelikte değildi. Schalke kulübünün menajeri Andreas Möller, transfere ilişkin Galatasaray ile bir haftadır hiçbir görüşme yapmadıklarını açıkladı. Sarı-Kırmızılı takımın teklif ettiği bonservis bedelini düşük bulduklarını ifade eden Möller, "Teklifi yükselttiler mi bilemiyorum. Çünkü geçen cumadan bu yana bizi kimse aramadı" diye konuştu. Alman ekibinin bu tutumuna ilişkin çeşitli rivayetler de konuşuluyordu. Bunlardan biri, Schalke'nin sponsoru Gazprom'un Brezilyalı yıldızı kendi kulübü Zenit'e almak istemesiydi. Ancak Lincoln'ün Rusya'da oynamak istemediğini belirtmesi üzerine yeniden ibre Galatasaray'a döndü.
İşte bu çelişkili ifadelerin ardından Cim Bom için sevindirici haber Başkan Özhan Canaydın'dan geldi. Transferin akşam saatlerinde tamamlandığını belirten başkan, sözleşmenin niteliğine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Feldkamp bugün geliyor
Böylece daha önce Galatasaray kulübünün internet sitesine konulan ancak 10-15 dakika sonra kaldırılan transfer haberi, dün gece yeniden sitede kendisine yer buldu. 'Ve Lincoln Galatasaray'da' başlığıyla verilen haberde, Sambacı'yla dört yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. Efsanevi oyuncu Hagi'nin takımdan ayrılmasıyla gerçek bir '10 numara' bunalımı yaşayan Galatasaray, Schalke'de oynadığı futbolla Bundesliga'da saygı uyandıran Lincoln'le bu boşluğu doldurmaya çalışacak.
Öte yandan Sarı-Kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, THY'nin tarifeli uçağıyla bu akşam saat 21.00'de İstanbul'a geliyor.

Lincoln kimdir?
Tam adı: Cassio de Souza Soares
Doğum tarihi: 22.01.1979
Doğum yeri: Sao Bras do Suaçui
Milli olma sayısı: Yok
İstatistikleri
Sezon Takım Maç Gol
1997-01 A. Mineiro 50 4
2001-04 Kaiserslautern 53 12
2004-07 Schalke 04 83 20

(Spor Servisi)