Aranan kan: Ceyhun Eriş pozitif

"...Bize büyük katkısı olacağına inanıyorum..." Bu sözlerin sahibi Ziya Doğan'ın -transfer ettiği birçok isim için aynı duyguları beslese de- Ceyhun Eriş'le ilgili beklentileri diğerlerine oranla biraz farklı.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

"...Bize büyük katkısı olacağına inanıyorum..." Bu sözlerin sahibi Ziya Doğan'ın -transfer ettiği birçok isim için aynı duyguları beslese de- Ceyhun Eriş'le ilgili beklentileri diğerlerine oranla biraz farklı. Ceyhun, agresifliğin getirdiği dezavantajlara rağmen direkt skora etkisi olan az sayıdaki Türk oyuncudan biri. Dün gece de iki golle maça damgasını vuran isim oldu. Ziya Doğan, yalancı 'mesih'lerden sonra gerçeğini transfer ettiği için çok mutlu olmalı!
Karşılaşma az daha 'dakka bir, gol bir' klişesiyle başlıyordu. Ceyhun Eriş'in pasında Gökdeniz Karadeniz, Kenan Hasagiç'i mağlup etmek istedi ama Boşnak kaleci buna izin vermedi. 10. dakikada Umut Bulut'un şutunda Hasagiç aynı başarıyı gösteremeyince Antep'in 1 numarasından dönen topu Ceyhun filelere yollamakta çok da zorlanmadı: 1-0.
Bu pozisyon ev sahibinin ilk yarıdaki güzide tehlikesi olurken Kaba Diawara'nın formsuzluğu konukları zora soktu. 21'de Risp'in uzaklaştırmak istediği top, De Nigris'e çarparak Diawara'nın önüne düştü. Golcü oyuncu 'ayağına gelen fırsatı' altı pastan dışarı attı. Gineli oyuncu 31'de bu kez bir metreden topu kaleye yollayamadı ve 'İlk yarı bu skorla biter' dedi.
Gaziantep net gol kaçırma yarışına ikinci yarıda kaldığı yerden devam etti. 48'de Avusturya menşeili Ekrem Dağ, tabiri caizse topu Tolga'ya nişanladı. Dönen topta Krita'nın vuruşu komşu illerden birine gitmiştir büyük ihtimalle! Uyumsuz De Nigris-Diawara ikilisi bile 56'da bir tehlike yarattı. Meksikalı çok kötü vurup, beceriksizler kervanındaki yerini aldı.
Gaziantep'in gardı düştü
'Atamayana atarlar' kuralı ne zaman devreye girecek diye beklerken 56'da Ceyhun skoru belirleyen golü attı. Tecrübeli orta saha oyuncusu klasik driplinginin ardından sert ve düzgün şutuyla Hasagiç'i ikinci kez mağlup etti: 2-0. Golün ardından Gaziantep'in gardı düştü ve bu kez Trabzonspor pozisyon kaçırmaya başladı. 67'de Gökdeniz, 77 ve 82'nci dakikalarda Umut müsait durumlarda skoru artırma fırsatını tepti.
Trabzonspor, dün gece iki farkı yakalayana kadar iyi bir 'takım' görüntüsü veremedi. Ancak hiç şüphe yok ki Ziya Doğan'ın hep üstünde durduğu güven sorunu için bir galibiyet şarttı. Savunmanın göbeği Risp'in transferine rağmen karın ağrıtmaya devam edecek gibi...
Not: Trabzonspor'un genç kalecisi Tolga Zengin'in biraz telaştan kurtulması lazım. Yeterli tecrübeyi edinene kadar basit oynamalı. Havadan gelen toplar, topu oyuna sokma, degaj vs. gibi aktivitelerinin çoğunda hata yaptı. Elbette Jefferson yapacağına o yapsın, canı sağ olsun!

TRABZONSPOR: 2
Tolga 6
Musa 6
Risp 6
Erdinç 6
Celaleddin 6
Hüseyin 6
Ayman 6
Ceyhun 8
(Mustafa 85) -
Gökdeniz 6
Yattara 7
(Ersen 80) -
Umut 6

G.ANTEPSPOR: 0
Hasagiç 6
Göksel 5
(Ekrem 46) 5
Bekir 5
Affanou 6
Engin 5
M. Çoğum 5
Kirita 6
Faruk 6
Özgür 4
(Zurita 46) 5
De Nigris 5
(M. Polat 72) 5
Diawara 5

GOLLER: Ceyhun (10 ve 56)
SARI KARTLAR: Ceyhun / Özgür, Zurita, Hasagiç
Stat: Avni Aker - Hakemler: B. Demirlek, S. Akarca, N. Mızrak