Arçil'i Şota sandılar!

Arçil'i Şota sandılar!
Arçil'i Şota sandılar!
Trabzonspor'da görevine son verilen Şota Arveladze'nin görevine başarısız sonuçlar nedeniyle son verildiği zannedilirken gerçek çok başkaydı. Yenilen bir yemek Gürcü teknik adamın ipini çekti.

RADİKAL - Trabzonspor’da beklenen gelişme dün yaşandı ve Şota Arveladze ile yollar resmen ayrıldı. Üst üste alınan kötü sonuçların ardından başta yerel basın olmak üzere şehirde eleştiri oklarının hedefi haline gelen Gürcü futbol adamının görevine son verildiği bordo mavililerin resmi internet sitesinden duyuruldu. Ancak gerçek çok başkaydı.

Hürriyet gazetesinden Ümit Kurt'un haberine göre, Trabzonspor Yönetim Kurulu Şota’nın görevine kötü gidiş nedeniyle değil, muhalifler ile yemek yediği için son verdi. Burada da ciddi bir yanlış anlaşılma vardı.

 HACIOSMANOĞLU YANLIŞ ANLAMIŞ

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na muhalefet eden kanatta bulunan eski başkan Faruk Özak, Şota Arveladze ile bir yemek yemek istedi.
Şota daveti kabul etti ancak yemeğe kendisi yerine ikiz kardeşi Arçil’i gönderdi. Bu yemekten haberdar olan İbrahim Hacıosmanoğlu ise yemek yiyenin Şota olduğunu düşünerek görevine son verdi. Yani Şota art arda alınan kötü sonuçların değil ikiz kardeşinin kurbanı oldu.

132 GÜN KALDI, 15 RESMİ MAÇA ÇIKTI

Şota Arveladze, bordo mavililerde görevde kaldığı 132 günde 15 resmi maça çıktı. Bu maçlarda 6 mağlubiyet 3 beraberlik 6 galibiyet alan Gürcü teknik direktör, ligde sadece 14 puan toplayabildi.

200 BİN EURO FESİH BEDELİ ÖDENECEK

Trabzonspor, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na yaptığı açıklamada Şota Arveladze'ye sözleşme fesih bedeli olarak 200 bin Euro ödeneceğini bildirdi.

Jose Bosingwa serbest kaldı

Jose Bosingwa serbest kaldı

SADİ TEKELİOĞLU: ALTYAPI ANTRENMANINDA İKEN ARADILAR

Trabzonspor’da teknik direktör Şota Arveladze ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör bulunana kadar takımı çalıştıracak olan Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu, ilk antrenmanına dün akşam çıktı. 

Tekelioğlu, sportif direktör Süleyman Hurma'nın da izlediği idman sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, antrenman öncesi oyuncularla bir görüşme yaptığını belirterek, "Biz kulübün hocasıyız. Altyapıda antrenman yaptırdığım sırada bir telefon geldi. A takımda böyle bir durum hasıl olduğu ve ihtiyaç duyulduğu için biz de geldik. Biz Trabzonspor’un geçmişte olduğu gibi her zaman içerisinde olmuş bir insanız. Görev verildi. Bunun süresi nedir, ne değildir bunu konuşmaya gerek yok. Bir gün de olabilir bu süre. Sonuçta ben Trabzonspor’un sözleşmeli antrenörüyüm. Başkanımızdan talimat geldi. Biz de antrenmanı yapacağız" dedi.

"ŞOTA İLE GÖRÜŞMEME GEREK YOK"

Sadi Tekelioğlu, görevden ayrılmasının ardından Şota Arveladze ile görüşmediğini belirterek, "Futbolcularla görüşme yaptık, sohbet ettik. Şota Arveladze ile henüz görüşmedim. Ben A takıma dışarıdan gelen birisi değilim. Kulübün içerisinden gelen birisi olduğum için burada Şota hocayla görüşülmeyecek bir durum söz konusu değil" diye konuştu. (Hürriyet)Süleyman Hurma'dan Bosingwa ve Şota açıklaması!

Akşam antrenmanı sırasında gazetecilere açıklama yapan Süleyman Hurma, "Kulüp sitemizden açıkladığımız gibi teknik direktörümüz Şota Arveladze ile konuştuk. Yaşanan olumsuz sonuçlardan dolayı görevinden ayrıldı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Normalde bu tip şeylerde suçu ve sorumluluğu bir kişinin üstüne yükleyip, onun sırtına koyup yollamak çok akla uygun değil. Şota’nın istifasında kulübün içinde bulunan herkes kendi durumunu en azından analiz etmelidir. Yeni bir teknik direktör bulana kadar takımı Gençlik Geliştirme sorumlumuz Sadi Tekelioğlu yönetecektir" dedi.
Hurma, "6 Aralık’taki genel kurula kadar teknik direktör Tekelioğlu ile mi devam edilecek yoksa yeni hoca arayışı başladı mı?" şeklindeki soruyu da "Konu çok sıcak. Bu akşam başkanımızla görüşeceğiz, bir karar alacağız" diye yanıtladı.

BOSINGWA KONUSU

Hurma, Bosingwa’nin alacakları ödenmediği için kulübü FIFA’ya şikayet ettiği ve serbest kaldığı şeklindeki haberlerle ilgili olarak ise, "Benim elime öyle bir evrak gelmedi ama bir ikazı vardı. Bosingwa’nın sözleşmesi zaten sezon sonunda bitiyor. Çok fiili olarak önem arz eden bir durum değil" yanıtını verdi.
Bu arada Bosingwa’nın serbest kaldığı ve yazının önümüzdeki günlerde kulübe ulaşacağı vurgulandı. (DHA)