Arda: Avrupa Şampiyonası'nda patlayacağım

Milli Takım kampında Fatih Terim'den sonra üç futbolcu; Arda Turan, Gökhan Zan ve Volkam Yaman da basın toplantısı düzenledi.

İSTANBUL - Milli Takım kampında Fatih Terim'den sonra üç futbolcu; Arda Turan, Gökhan Zan ve Volkam Yaman da basın toplantısı düzenledi. Toplantıda soruları yanıtlayan Arda, geçen yıl geçirdiği sakatlığın ardından toparlandığını ifade ederek, "İnsanlar performansı asist ve gol olarak değerlendirmemeli. Öyle maçlar oluyor ki, inanın sahada 5 metre kare bile boş alan bulamıyorsunuz. Maçlar mücadele ederek de kazanılıyor. Alex ve Sergen çok yetenekli futbolcular. Ama onlar daha çok durarak oynuyorlar. Alex saha içinde mükemmel işler yapıyor ama bize göre daha çok dinleniyor. Ben ise daha çok koşmak zorundayım, o yüzden bazen teknik beceriler geri planda kalıyor.
Milli takım 20 yaşındaki bir gencin hayallerini süsleyen bir yer. Avrupa Şampiyonası'na gidinceye kadar elimden geleni yapacağım. Avrupa Şampiyonası patlama noktam olabilir" diye konuştu.
Almanya'da yaşayan gurbetçi oyuncuların şu anda çifte vatandaşlığın kalkması nedeniyle tedirgin olduğunu anlatan Volkan Yaman ise "Galatasaray'da Barış Özbek ve Serkan Çalık var, bu konuda tedirginler, şimdiye kadar Alman genç milli takımda oynamışlar, seneye artık karar vermeliler" dedi. Avrupa Şampiyonası elemelerinde iki önemli maç oynayacaklarını hatırlatan Volkan, bu nedenle Romanya gibi güçlü bir takımla hazırlık maçı oynamalarının, kendileri için iyi olacağını söyledi.
Gökhan Zan ise hazırlık maçlarının çok önemli olduğuna dikkat çekerken, bu maçın Malta ve Macaristan karşılaşmaları öncesinde son provaları olduğunu vurguladı. Milli takımın bütün defans oyuncularının, üst düzey ve birbirinden kaliteli futbolcular olduğunu ifade eden Gökhan, "Kim iyi çalışıyorsa, o forma giyecek. Defansta bir sorun yaşanmayacağını düşünüyorum" dedi. (Spor Servisi)