'Arda çok büyük'

'Arda çok büyük'
'Arda çok büyük'

AS gazetesi maç değerlendirmesinde Radamel Falcao gibi Arda Turan a da 10 tam puan verdi.

Chelsea'yi 4-1 mağlup edip Süper Kupa'nın sahibi olan Atletico Madrid'in hocası Diego Simone, "Arda Turan, büyük oyuncu" dedi.

MONACO - Geçen sezon gittiği Atletico Madrid ile önce UEFA Kupası’nı sonra da önceki gün Süper Kupa’yı kaldıran Arda Turan’a hocası Diego Simone’den büyük övgü. Arjantinli hoca, “Arda çok büyük bir oyuncu” dedi.
Atletico’nun Monaco’da oynanan finalde 4-1 ile Chelsea’yi hezimete uğratıp Süper Kupa’yı müzesine götürdüğü mücadelenin ardından NTV’ye konuşan Simone, “Arda çok iyi bir oyuncu, teknik olarak da mükemmel bir oyuncu. Takımdan ayrılan Diego’ya göre farklı bir oyuncu. Diego’nun yedeği olarak düşünmüyoruz, Arda büyük bir oyuncu” dedi.
Simone’nin Süper Kupa finalinde 90 dakika görev verdiği Arda Turan, oyndağı futbolun yanısıra yaptığı bir asistle de büyük alkış aldı. Arjantli hoca, Emre Belözoğlu’na ise son beş dakikada şans tanıdı. Emre’nin Arda’ya verdiği gol pasını Chelsea defansı son anda önledi. Simone, Emre için ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Bize kesinlikle yardımcı olacak, çok tecrübeli oyuncu. Gabi ve Mario ile rekabeti olacak. Sezon içinde ilk 11’de olacağı maçlar olacak.”

Emre: Yerim dolar
Atletico Madrid’e bu sezon katılan Emre Belözoğlu, Galatasaray formasıyla 2000’de Monaco’da kaldırdığı Süper Kupa'yı, 12 yıl sonra yine aynı yerde kazanma mutluluğu yaşadı. Arda ve Emre, şampiyonluğu Türkiye ’ye armağan etti.