Arda için ilginç yorum: Çene ısındırıcısı

Arda için ilginç yorum: Çene ısındırıcısı
Arda için ilginç yorum: Çene ısındırıcısı
İngiliz futbol dergisi Match, "en ünlü sakallı 10 futbolcu" arasında Fenerbahçeli Raul Meireles ve Atletico Madrid'in yıldızı Arda Turan'a yer verdi.

LONDRA - " Avrupa 'da sakallı en büyük 10 futbolcu" listesi yayınlayan Match, birinci sıraya koyduğu Fenerbahçeli Raul Meireles'i "Büyük Ekran Şoku", dokuzuncu sıraya koyduğu Arda Turan'ı ise "Çene Isındırıcısı" diye tanıttı.

"Arda'ya ilk bakışta aşık oldum"

MESUT ÖZİL ANKETİ

Dergi ayrıca, "Mesut Özil Arsenal kahramanı mı, yoksa sıfır mı?" anketi yayınladı. Özil'in iyi taraflarına dikkat çeken Match, "Premier Lig'de 8 assisti var. Ligde asist sıralamasında dördüncü sırada. Bu değerler David Silva'nın ilk sezondakinden daha fazla. Everton ile Arsenal'in oynadığı ve 4-1 kazandıkları kupa maçında maçın oyuncusu seçildi. Napoli, Norwich, Hull'a klas goller de attı. Theo Walcott ile sezon başında çok iyi anlaştı. Theo, forma girince Özil'in güveni geri gelecek" ifadelerini kullandı.     

Mesut Özil'in olumsuz tarafları ise şöyle sıralandı:
"Bir forvet oyuncusu için 42.5 milyon öderseniz, 22 lig maçında ondan 4 golden daha fazla gol atmasını beklersiniz. Mesut Özil'in büyük maç oyuncusu oldlmasını beklerdik. Arsenal'in de buna çok ihtiyacı vardı fakat Etihad, Old Trafford ve Anfield'de dışarıda kaldı. Özil'in Almanya ve İspanya'dayken kış izni vardı. Şimdi yorgun gözüküyor. Bazı maçlarda topa bile dokunamadı." Faruk ZABCI (DHA)

Atletico liderliğini perçinledi