Arda maç trafiği kurbanı

Arda maç trafiği kurbanı
Arda maç trafiği kurbanı
İspanyol basını, Arda Turan'ın aşırı yüklemeden kaynaklanan rahatsızlıklarının sürpriz olmadığını savundu.

İSPANYA - Milli futbolcumuz Arda Turan’ın Atletico Bilbao ile oynanacak Kral Kupası maçı öncesi antrenmanda sakatlık geçirmesi, teknik heyeti alarma geçirdi. Madrid’deki Fremap de Majadahonda kliniğinde yapılan ilk kontrollerde, yıldız futbolcunun sağ arka alt baldırında aşırı yüklemeden kaynaklanan ağrılar olduğu tespit edildi.

Uzmanlar, bu durumu maç yoğunluğuna bağlarken, endişe edilmemesi gerektiğini söylediler. Arda Turan’ın son haftalardaki gösterdiği büyük başarıyı da göz önünde bulunduran doktorlar, milli futbolcumuzun kendisini daha fazla yormamasını ve dinlenmesi yönünde tavsiyede bulundular.

Doktorlardan gelen bu tavsiye üzerine Atletico Madrid teknik heyeti, milli oyuncuyu Kral Kupası maçı kadrosundan çıkardı. Arda’nın hafta sonu Real Sociedad ile oynanacak olan La Liga karşılaşmasında da sahaya çıkmasının riskli olacağı belirtildi. Bu sezon iki kez aşırı yüklemeden dolayı sakatlık geçiren Arda Turan, toplam 6 hafta yeşil sahalardan uzak kalmıştı.

Atletico Madrid’in La Liga, Kral Kupası ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere üç kulvarda da iddialı olması ve milli futbolcunun sürekli 11'de forma giymesi endişeleri artırıyor. Spor yazarları, Atletico Madrid’in kadro derinliğinin zayıf olması yönünden bu tür sakatlıklara alışık olması gerektiğine işaret ederek, Arda’nın aşırı yüklemeden kaynaklanan rahatsızlıklarının sürpriz olmadığını belirttiler.

İspanyol basını, Arda’nın sakatlığı için 'hassas bir kayıp ' başlıklarını atarak, Atletico Madrid’in yıldız futbolcunun yokluğunu hissedeceğini ifade ettiler. Atletico Madrid Kulübü'nün, Atletico Bilbao maçı sonrası Arda ile ilgili kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)