'Arda Turan aklını kaybetti'

'Arda Turan aklını kaybetti'
'Arda Turan aklını kaybetti'
Atletico Madrid'in yıldızı Arda Turan, Barcelona maçında yaşanan bir pozisyon sonrası faul çalınmayınca kramponunu çıkartarak yan hakemin olduğu bölgeye doğru fırlattı. İspanyol gazeteleri, milli futbolcunun bu hareketi için 'Arda aklını kaybetti' yorumunu yaptı.

Arda Turan'ın maç sırasında kramponunu fırlatması, İspanya'da da en çok tartışılan konulardan biri oldu. Milli oyuncumuzun 47. dakikada yaptığı hareket, sosyal medyaya da damgasını vurdu. Gazetelerde yapılan yorumlarda ise ayakkabı fırlatmanın bazı bölgelerde normal olduğu hatırlatarak, Arda'nın modaya uyduğu belirtildi.

Arda hakeme ayakkabısını fırlattı


"AKLINI KAYBETTİ"

Marca gazetesi, pozisyonla ilgili, "Arda'nın maç sırasında bize hediye ettiği iki teknik güzel hareket, üzücü bir şekilde yan hakeme attığı ayakkabının gölgesinde kaldı. Aklını kaybetti ve cezası kırmızı kart olmalıydı" ifadelerine yer verdi.

El Mundo Deportivo, "Herkes onun ayakkabılarından çok şey bekliyor, ama dünkü hareketi kimse beklemiyordu. Diego Simeone, sadece Kral Kupası'nı değil, La Liga'yı da mahvedeceğini anlayınca Arda'yı oyundan aldı" diye yazdı.

'IRAKLI MÜSLÜMANLAR GİBİ...'

Milli futbolcunun gol attıktan sonra Müslüman olmasından dolayı secdeye vararak golünü kutladığı hatırlatılarak, "Arda, öfkelendiği zaman da Iraklı Müslüman gibi ayakkabısını fırlatıyor" ifadesi kullanıldı.

Atletico Madrid 2-3 Barcelona