'Arda Turan hayalet gibi belirip parıldadı'

'Arda Turan hayalet gibi belirip parıldadı'
'Arda Turan hayalet gibi belirip parıldadı'
İspanyol gazeteleri, La Liga'nın 28. haftasında Eibar'ı deplasmanda 4-0 mağlup eden Barcelona'da ilk 11'de sahaya çıkan ve 79 dakika süre alan Arda Turan'a övgüler yağdırdı.

MADRİD - La Liga 'da geçtiğimiz hafta Sevilla karşısında sergilediği futbol sebebiyle Arda Turan 'ı eleştiren İspanyol basını, Eibar maçındaki oyunu nedeniyle milli futbolcuya tam not verdi.

Marca gazetesi, "Türk futbolcu, Calderon'daki mükemmel günlerini hatırlatan büyük bir maç çıkardı. Oyuna çok daha fazla dahil olan Arda, topla daha çok oynadı" ifadelerine yer verdi.

Arda'nın maç boyunca yüzünde hep bir gülümseme olduğunu ifade eden El Mundo Deportivo gazetesi, "Barça'daki en iyi maçlarından birini çıkardı. Ceza sahasında topuk pası gibi akılda kalan hareketler bıraktı" yorumunda bulundu.

Arda Turan, Barcelona tarihine geçti!


"Türk futbolcu, topun dolaştığı alanda değişmez bir isim asla olmadı ama hayalet gibi belirip parıldadı" diyen Sport gazetesi, "Arda'nın ilk yarıda devamlılığı yoktu ama detaya inildiğinde önemli işler yaptı. İkinci yarı çok daha rahat ve belirleyiciydi. Iniesta'nın pozisyonunda her geçen gün daha iyi işler yapıyor. Barça'nın sistemi zor olsa da Türk futbolcu yerini bulmaya başladı" değerlendirmesini yaptı.

El Mundo gazetesi de Arda Turan'ın Neymar'ın boşluğunu çok iyi kapattığını yazdı. (AA)


Arda Turan önce kırmızı kart gördü sonra gol attı


  ETİKETLER:

  Barcelona

  ,

  Arda Turan

  ,

  La Liga