Arda Turan için ilginç yorum

Arda Turan için ilginç yorum
Arda Turan için ilginç yorum
La Liga'da gösterdiği performans ile zirve yapan Arda Turan, spor yazarları tarafından 'iyi işlenmemiş cevher' olarak nitelendirildi.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - La Liga'nın yayın haklarını elinde bulunduran Canal Plus Televizyonu yorumcuları, Arda Turan'ın bu kadar iyi bir çıkış göstermesinin arkasında Atletico Madrid kulübü ve teknik direktör Diego Simeone'nin olduğunu savundular.

Atletico'nun Arda planı


Milli oyuncunun olağanüstü kabiliyetleri olmasına rağmen Türkiye 'de iyi işletilmediğini savunan yorumcular, " Bugün Arda Turan 'dan bahsediyorsak, bunda İspanya'nın önemli payı var" ifadelerini kullandılar.

İspanya'nın önemli spor yorumcularından Rafa Alkor, Arda'nın gittikçe yükselen grafiğine şahit olduklarını belirtirken, bunu ortaya çıkartan ve koruyan Arjantinli teknik adam Simeone'ye teşekkür edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu sezon 3 lig maçında 1 gol atan ve üç asist yapan milli futbolcumuz, Atletico Madrid'in Sevilla ve Real Sociedad deplasmanlarında aldığı galibiyetlerde büyük rol oynadı. Arda'lı Madrid, ligde 9 puanla Barcelona'nın ardından ikinci sırada bulunuyor.

Arda Turan'a 2 maç ceza