Arda Turan için şok iddia

Arda Turan için şok iddia
Arda Turan için şok iddia
İspanyol basını, Arda Turan'ın kırmızı kart gördükten sonra eliyle silah işareti yaptığını ileri sürdü.

MEHMET ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - İspanya , Barcelona ile Atletico Madrid arasında oynanan Süper Kupa mücadelesinde hakem David Fernandez Borbalan’ın Arda Turan'a gösterdiği kırmızı kartı konuşuyor.

Simeone'den Arda'ye destek

Karşılaşma’nın ikinci yarısında oyundan çıktıktan sonra yedek kulübesinde hakeme yaptığı itirazlar nedeni ile kırmızı kart gören milli futbolcumuz, maça damgasını vurdu. Katalan medyası, Arda Turan'ın kırmızı kart sonrası hakemi eli ile yaptığı silah hareketi ile tehdit ettiğini savunarak yeni bir tartışma yarattı.

El Mundo Deportivo Gazetesi, "Bu hareketi ile Arda Turan hakeme ne demek istiyor? " başlığı altında yayınladığı haberinde, futbolcumuzun yaptığı ilginç el şeklinin bir çok kişi tarafından silahı andıracağını hatırlatarak yavaş çekimlerde "sanki benzemiyor ama bir işaret vermeye çalıştığı belli" yorumunda bulundu. Sportyou Gazetesi ise "Arda'nın ilginç tetik çeker hareketi" başlığında Atletico de Madrid li oyuncunun kırmızı kartı gördükten sonra sol elini uzatarak parmaklarını silah şekline getirdiğini ve parmakları ile birkaç kez ateş eder gibi yaptığını savundu. Sport Gazetesi de "Arda ne demek istedi" başlığını kullanarak, hakemin kırmızı kart göstermesi üzerine kendinden geçen milli futbolcumuzun yaptığı hareketin çok tartışılacağını savundu.

Bu arada hakem David Fernandez Borbalan, Arda Turan’a gösterdiği kırmızı kart ile ilgili yazdığı raporda şunları belirtti:
"Arda bir numaralı yardımcı hakeme sürekli itiraz ediyordu. Dördüncü hakem Arda’nın yanına gelerek sakin olmasını ve kulübesine geri dönmesini istedi. Bu uyarıyı dikkate almayan Atletico de Madrid’li oyuncu elindeki plastik su şişesine hakemin önündeki çime fırlatarak itirazına devam etti .Bu hareket üzerine kırmızı kart gördü."

'Süper' Barcelona

Arda kulübede kırmızı kart gördü