Arda Turan: Kiralık gitmeyeceğim

Arda Turan: Kiralık gitmeyeceğim
Arda Turan: Kiralık gitmeyeceğim
Barcelona'ya 5 yıllık imza atan Arda Turan, İspanyol ekibinin transfer yasağı nedeniyle Ocak ayına kadar geçecek süreçte, başka bir takımda kiralık oynamayacağını söyledi.

BARCELONA - Arda Turan, resmi imzanın ardından kendisini İspanya 'da takip eden Türk basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi. Barcelona'nın transfer yasağı nedeniyle takımda Ocak ayına kadar forma giyemeyecek olan milli futbolcu, aralarında Fenerbahçe 'nin de bulunduğu ve kendisine kiralık teklifi yapan kulüplere teşekkür ederek, "Ne benim ne de Barcelona'nın kiralık olarak gitmem konusunda düşüncesi yok. Tamamıyla Barcelona'nın iç yapısına adapte olmaya odaklanacağım" ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu, Ocak ayına kadar antrenmanlarına aksatmadan devam edeceğini ve kendini hazır tutacağını vurgulayarak, bu süreçte görev verilmesi halinde A Milli Takım'da oynamak istediğini belirtti.

Atletico Madrid ile Avrupa arenasında 4 sezondur üst seviyede mücadele verdiğini ve bu nedenle yeni kulübüne alışmakta zorluk çekmeyeceğini vurgulayan Arda Turan, "Artık dünyanın en büyük kulübünde oynayacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Keyfini çıkarmak, eğlenmek istiyorum. Kariyerimin en güzel yıllarındayım. Allah izin verirse en iyisini yapıp, başarılı olup, hem ailemi hem de sevdiklerimi gururlandırmak istiyorum" diye konuştu. (AA)