Arda Turan: Tayyip Erdoğan arkadaşım gibi

Arda Turan: Tayyip Erdoğan arkadaşım gibi
Arda Turan: Tayyip Erdoğan arkadaşım gibi
Atletico Madrid forması giyen Arda Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştığında tıpkı bir arkadaş gibi her şeyle ilgili konuştuklarını vurgularken, "Bir gün evlenirsem onu düğünüme çağıracağım" dedi.

Arda Turan, Fransız So Foot dergisine oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milli futbolcu, Gezi Parkı eylemleri hakkında, "Geçmişte bu konu hakkında fazla konuşmak istemedim. Çünkü ayrıştırıcı bir durumdu. Sadece ilk üç günkü gösteriler meşruydu. Ama sonrası her ne olursa olsun aşırıya kaçtı" dedi.

Arda Turan iddiasına net yanıt


"FUTBOLU SEVİYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki görüşleri sorulan yıldız oyuncu, "Kendisini 8 yaşımdan beri tanıyorum. Bu ülke için iyi bir örnek olduğumu söylemiş ve beni tebrik etmişti. Futbolu çok seviyor, bazen maçlardan önce soyunma odasına gelip başarılar diliyor. Kendisiyle karşılaştığımızda her şeyden konuşuyoruz, tıpkı bir arkadaş gibi. Eğer bir gün evlenirsem onu düğünüme çağıracağım" ifadelerini kullandı.

Atletico Madrid’de 4 yıldır forma giyen 28 yaşındaki futbolcu, basın toplantılarını Türkçe yapması konusunda, "İspanyolcayı anlıyorum ama basın toplantılarımı Türkçe yapmak istiyorum. Herhangi bir yanlış anlaşılma olmasını istemiyorum. Günlük hayatımda sürekli İspanyolca konuşuyorum. Eğer böyle devam edersem Ata işsiz kalır" şeklinde konuştu.

Atletico Madrid ve Başakşehir'den dev anlaşma