Arda Turan tedirginliği

Arda Turan tedirginliği
Arda Turan tedirginliği
Atletico Madrid'in 1-1 berabere kaldığı Barcelona maçında oyundan çıkan Arda Turan'ın 'pupis' sakatlığı nüksetti. Kulüp doktorları, milli futbolcu için 'dinlendirilmesi şart' uyarısında bulundu.

Arda Turan 'ın Atletico Madrid'e transferinden sonra dördüncü kez sakatlandığına dikkati çeken İspanyol gazeteleri, Türk oyuncunun sadece bu yıl sakatlık nedeniyla 4 maçta forma giyemediğini vurguladılar.

Doktorlar, 'Pubis sakatkığı yaşayan sporcu, yeterince dinlenmeden ve tam iyileşmeden ağır antrenmanlara maruz kalırsa sakatlık nükseder ve bu durum sakatlığın bir ileri konumu olan 'osteitis pubis'e yol açar" uyarısı yaptılar. Arda Turan, osteitis pubis'e yakalanması halinde 2 ile 6 ay arasında yeşil sahalardan uzak kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

Madrid’deki FREMAP kliniğinde testlerden geçen Arda Turan’ın şimdilik bu tehlikede olmadığı ve takımının La Liga'da oynayacağı Villareal karşılaşmasında dinlendirildikten sonra Barcelona maçında forma giyebileceği belirtildi.

As gazetesi, teknik heyetin Arda’nın fiziki durumunu yakın takibe aldığını vurgulayarak, yıldız oyuncunun son 4 resmi maçta da 90 dakikayı tamamlayamadığına dikkati çekti. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)