"Arda Turan 'Vur oğlum' dedi"

"Arda Turan 'Vur oğlum' dedi"
"Arda Turan 'Vur oğlum' dedi"
A Milli Futbol Takımı'nın Danimarka'yı 2-1 mağlup ettiği maçta galibiyet golüne imza atan genç futbolcu Ozan Tufan, karşılaşma sonrası o gülü anlattı.

Ozan Tufan, 90+2'de attığı gol hakkında, "Tam vuracakken Arda ağabeyin sesini duydum. Arkadan "vur oğlum" dedi ve topa dokunduğum an vurdum zaten. Gönül rahatlığıyla vurdum. Biraz rakibe de çarptı ama Allah büyük işte, yürü ya kulum deyince güzel şeyler oluyor" dedi.

Bursasspor'un genç yeteneği Ozan, 2016 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'ndaki İzlanda maçı öncesi moral bulduklarını vurgulayarak, "Öncelikle maça iyi hazırlanmıştık Riva'da iki idman yaptık. Güzel hazırlanmıştık, güzel de bir atmosfer vardı sahada. İlk yarı biraz kendi sahamızda geçse de ikinci yarı onların sahasındaydık. Sonradan maça giren ağabeylerim iyi performans gösterdiler. Bu skor İzlanda maçı öncesi iyi bir moral oldu. İzlanda maçına mutlu çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Genç futbolcu, son dakikalarda attığı galibiyet golünü ise şöyle anlattı:
"Topu önüme aldım ve tam vuracakken Arda ağabeyin sesini duydum. Sonra onun rahatlığıyla topa vurdum. Dışarı vurma hissi de vardı içimde. Arkadan vur oğlum dedi ve topa dokunduğum an vurdum zaten. Gönül rahatlığıyla vurdum. Biraz rakibe de çarptı ama Allah büyük işte yürü ya kulum deyince güzel şeyler oluyor. Bana şans verdiği için Fatih hocaya teşekkür ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşünüyorum."

İzlanda maçının kadrosuna da seçilen Ozan Tufan, yavaş yavaş milli takımın bir parçası olmasıyla ilgili olarak, "Kendimi Milli Takım'da hissetmek güzel bir duygu. Genç yaşımda ağabeylerimden tecrübe ediniyorum. Fatih hocamın doğrultusu üzerine de iyi şeyler yaptığıma inanıyorum. İnşallah her şey daha iyi olacak, daha çok kamplar göreceğime inanıyorum" şeklinde konuştu.

OLCAY ŞAHAN: İZLANDA MAÇINA ODAKLANIP...

Milli takımımızın ilk golüne adını yazdıran Olcay Şahan ise, "İyi bir hazırlık maçı oldu. İzlanda'nın nasıl bir rakip olduğunu biliyoruz Danimarka da andırıyor bu takımı. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum ve gelecek günlerde de İzlanda maçına odaklanıp, İstanbul 'a 3 puanla dönmek istiyoruz" diye konuştu. (DHA)