Arda Turan'dan acı itiraf!

Arda Turan'dan acı itiraf!
Arda Turan'dan acı itiraf!
A Milli Futbol Takımı kaptanı Arda Turan, EURO 2016 Elemeleri A Grubu maçında Letonya ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşma hakkında, "Altıpastan çok fazla pozisyon bulduk ama bu şanssızlık değil, bizim beceriksizliğimiz" dedi.

KONYA - Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Arda Turan, Letonya karşısında kaçırdıkları gol pozisyonlarına dikkati çekerek, " Zaman zaman kopukluklar dışında iyi oynadığımızı düşünüyorum. Her şeyi yapıyoruz, deniyoruz ama olmadı. En azından Hollanda'ya bir puan yaklaştık diye olumlu tarafından bakmak gerekiyor" dedi.   

Türkiye 1-1 Letonya

Milli futbolcu, 6 Eylül Pazar günü Hollanda ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, "Şansımız hala devam ediyor. Sonuna kadar savaşacağız. Umarım gerekeni yapıp, maçı kazanabiliriz" şeklinde konuştu.

Rakiplerinin sadece hızlı hücumlarla gole gitmeye çalıştığını kaydeden Arda Turan, "Özellikle altıpastan çok fazla pozisyon bulduk ama bu şanssızlık değil, bizim beceriksizliğimiz. Burada çok büyük bir üzüntü var. Bu seviyelerde bu kadar gol kaçırırsanız, bu sonuçlara katlanmak zorundasınız" ifadelerini kullandı.

"Dünyanın hiçbir yerinde kolay maç yok. Bunu artık kafamızdan çıkartmamız gerekiyor" diyen ay-yıldızlı futbolcu, "Her zaman Avrupa Şampiyonası, dünya şampiyonası oynayan bir ülke değiliz. O yüzden her maça ciddi hazırlanmak gerekiyor. Pazar günü elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Umudumuzu yitirmemeye çalışıyoruz. Pazar günü inşallah gerekeni yaparız" değerlendirmesinde bulundu.

Arda Turan, Letonya karşılaşmasında kendilerini 90 dakika boyunca destekleyen Konya seyircisine de teşekkür etti. (AA)

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim'e ağır eleştiri!