Arda Turan'dan Milan açıklaması

Arda Turan'dan Milan açıklaması
Arda Turan'dan Milan açıklaması
Milan'ın kadrosuna katmak istediği iddia edilen milli futbolcumuz Arda Turan, Madrid basınına konuştu: Atletico Madrid'de 1 yıl daha devam etmek istiyorum...

Madrid merkezli bir gazetede çıkan habere göre; Atletico Madrid, hücuma Luciano Vietto gibi bir yıldızı eklemesine rağmen Arda Turan 'ın gidişini istemiyor. Teknik direktör Diego Simeone'nin de milli futbolcuyu vazgeçilmez isimlerden biri olarak görmesi nedeniyle Milan'ın bu transferi yapmasının mümkün olmadığı belirtildi.

ARDA: EN AZ 1 YIL DAHA...

Sporx.com'da yer alan habere göre; yıldız futbolcunun en az bir yıl daha Atletico Madrid'de devam etme isteğinin olduğuna vurgu yapılırken, Türk oyuncunun "Çok mücadeleci bir takımdayım ve takım içi rekabeti seviyorum. Bu takımda olduğum için gurur duyuyorum. Atletico benim daha iyi bir oyuncu olmamı sağladı ve Atletico taraftarlarıyla aramdaki bağın bozulmasını istemiyorum. Burada 1 yıl daha devam etmek istiyorum" dediği belirtildi.

İTALYA 'YA GİTMESİ KARİYERİ İÇİN DÜŞÜŞ

Arda Turan'ın, La Liga gibi gözönündeki bir lig yerine Serie A'ya gitmeyi kariyerinde bir düşüş olarak gördüğü, Milan'ın Şampiyonlar Ligi 'nde yer almaması ve çalkantılı sezonları arkasında bırakmasının da transferin gerçekleşmeyecek olmasının nedenleri olarak ileri sürüldü.