Arda Turan'dan Selçuk'a destek

Arda Turan'dan Selçuk'a destek
Arda Turan'dan Selçuk'a destek
Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Mancini ile tartışan Selçuk İnan'a milli takımdan arkadaşı Arda Turan'dan destek geldi.

Derbi bitti ama yaşanan olaylar ve tartışmalar hala devam ediyor. Özellikle kaptan Selçuk İnan ile taraftarlar ve teknik direktör Roberto Mancini üçgeni arasında yaşanan olaylar derbiye damgasını vururken, oyundan çıkarken formasını çıkarıp yardımcı antrenör Tugay Kerimoğlu'na veren Selçuk İnan'a destek üstüne destek yağıyor.

Selçuk: Mancini ile anlaşamıyorum


Habertürk Gazetesi'nden Erhan Telli'nin haberine göre; maçtan sonra kimseyle konuşmayan ve stattan ayrılarak evinin yolunu tutan Selçuk'a gece yarısı telefonla ulaşan Arda Turan'ın, Galatasaray 'a transferinde büyük rol oynadığı can dostuna moral verdiği ve bazı tavsiyelerde bulunduğu öğrenildi.

Arda'nın, aynı olayların geçmişte kendisinin başına geldiğini de hatırlatıp, "Şimdi çok kızgınsın, biliyorum. Ama Galatasaray'dan ayrılmayı bir an olsun aklından bile geçirme. Bunlar gelir, geçer. Gerçek Galatasaray taraftarı, mutlaka sana sahip çıkacaktır. Kendini boş yere üzme. O parçalı forma, sana çok yakışıyor" diyerek destek olduğu ifade edildi.

ÜNAL AYSAL DA ARADI

Selçuk ile Mancini arasında yaşananların ise tamamen bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı, Selçuk'un pas hatası sonrasında seyircilerin ıslıklamasından dolayı çıkmak istediği bildirildi.

Yıldız oyuncuyla dün Başkan Ünal Aysal'ın da telefonla görüştüğü, taraftara çok kırılmış olsa da öfkesinin yatıştığı belirtildi.

Aysal'ın Selçuk İnan kararı


OLUR BÖYLE ŞEYLER

Başkan Ünal Aysal'ın Selçuk'un davranışıyla ilgili "Yüksek adrenalin sıradan bir tezahürü. Olur böyle şeyler. Ortada herhangi bir tedbir gerektirecek bir şey yok" dediği bildirildi.

'GÖNÜL'LERİ FETHETTİ

Taraftarın tepkisine kızıp sakatlığını gerekçe gösterip değiştirilmesini isteyen Selçuk İnan, Mancini'nin "Doktoru bekle, sahada kal" ısrarına rağmen pazubendini ve formasını çıkarıp kenara gelmişti.

O sırada Drogba ve Sneijder'ın sahaya döndürmeye çalıştığı Selçuk'un yanına koşarak F.Bahçeli Gökhan Gönül geldi. Gökhan, örnek bir davranış sergileyerek, milli takımdan arkadaşını sahaya dönmesi için ikna etmeye çalıştı. aha sonra moral vermek için Selçuk'u alkışlayan Gökhan, "Zor durumdaydı, moral vermek istedim. Futbolcular sahada birbirlerine destek olmalı" diye konuştu.

HEM DESTEK HEM TEPKİ

Selçuk İnan'ın tavrı,taraftarlar arasında da farklı yankılar yarattı. Bazı taraftarlar, "Metin Oktay'ın taşıdığı formayı ve kaptanlık pazubendini atan bir oyuncuyu biz de gözden çıkarırız" derken, bazı taraftarlar da "Adam gibi adam Selçık İnan. Şimdi ona destek zamanı" diyerek yapılan eleştirilere karşı çıktı.

"Selçuk İnan F.Bahçe'ye giderse..."