Arda ve İlkay da Barça'nın listesinde

Arda ve İlkay da Barça'nın listesinde
Arda ve İlkay da Barça'nın listesinde
İspanyol spor portalı ESPN, Barcelona Teknik Direktörü Gerardo Martino'nun, dönemin kulüp başkanı Sandro Rosell'e sunduğu 8 kişilik transfer listesini yayınladı. Listede; Arda ve İlkay'ın isimleri de yer alıyor.

BUENOS AİRES - Barcelona defansını güçlendirmek isteyen Tata Martino, Borissa Dortmund'dan Neven Subotiç, Sunderland'de kiralık oynayan Newells Old Boys'lu Santiago Vergini, Botofogo forması giyen Doria ve Atletico Madrid'in golcüsü Felipe Luis'in transfer edilmesini istemiş. Maradano'nın defalarca Barça'da oynamasını istediği eski damadı Sergio Agüero, Arjantinli hocanın Miroslav Klose ile birlikte Lionel Messi'nin yanında düşündüğü isimler olmuş. Martino, orta saha tercihini ise Türk oyunculardan yana kullanmış.

Barça şov yaptı, Messi tarihe geçti


Martino'nun, 10 Ekim 2013 tarihinde yönetime sunduğu, 4 defans, 2 orta saha ve 2 forvetten oluşan transfer listesi şöyle:
Arda Turan , İlkay Gündoğan, Sergio Agüero, Santiago Vergini, Miroslav Klose, Felipe Luis, Doria, Neven Subotiç.

ESPN'nin ele geçirdiği dokümanda, Martino'nun istediği oyuncuların yanına oyunculara verilecek paralar ve transfer olasılıkları da not düşülmüş. Buna göre Arda ve Klose isimlerinin yanında 'hareket edemez' notu yer alırken, Agüero isminin karşısına ise 28 milyon euro yazılmış. Borussia Dortmund forması giyen İlkay Gündoğan'ın fiyatı abartılı bulunak "22 milyon euro!" ifadesi kullanılmış. CANAN KAYA (DHA)

Barcelona'dan jet yalanlama