Arda'nın alternatifi Diego

Arda'nın alternatifi Diego
Arda'nın alternatifi Diego
Arda Turan'ın sakatlığı, Atletico Madrid yönetiminin gözünü korkuttu.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Arda Turan'ın bu sezon iki kez sakatlanması ve birçok karşılaşmada forma giyememesi, teknik heyeti telaşa düşürdü. Milli futbolcunun sağ ayağında tespit edilen ve Türkiye ’den kalma iliopsoas kas zedelenmesinin ciddi olduğu, iyileşmesine rağmen durumun hassasiyetini koruduğu öğrenildi.

Messi'nin futbol kariyeri tehlikede!


Türk Milli Takımı'nın oynadığı 2014 Brezilya Dünya Kupası grup eleme maçları sonrası Madrid’e sakat dönen ve 4 resmi karşılaşmada forma giyemeyen Arda’nın, sezon boyunca orta sahanın yükünü karşılayamayacağı belirtiliyor.

Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmayı garantileyen ve eliminasyon karşılaşmalarında bir sürpriz ile karşılaşmak istemeyen teknik direktör Diego Simeone’nin, Arda’nın alternatifinin bulunması için yönetime acil bir transfer listesi verdiği ifade edildi. Simeone’nin bir dönem Atletico forması da giyen Wolfsburg’un başarılı ortasaha oyuncusu Diego Ribas’ı yeniden takıma kazandırmayı düşündüğü idda edildi.

İspanya’da yayınlanan As Gazetesi, Arda’nın sakatlığı ile orta sahada yaratıcı bir oyuncuya ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, Ribas’ın Ocak ayındaki ara transferde Atletico forması giymesinin büyük olasılık olduğunu yazdı. Bu oyuncunun Alman kulübünden kazandığı yüksek ücretin sorun teşkil edeceğine de yer veren gazete, bunun aşılması halinde Arda’nın alternatifi olarak sahaya sürülebileceğine dikkati çekti.

Yeni rekor Xavi'nin