Arda'ya Falcao tarifesi

Arda'ya Falcao tarifesi
Arda'ya Falcao tarifesi
Atletico Madrid, Arda Turan ile sözleşme yenilenmesi için ilk adımı attı. Milli futbolcu, yeni sözleşme ile Madrid'de en fazla kazanan futbolcu olacak.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRID (DHA) - Galatasaray ’dan Atletico Madrid'e transfer olduktan sonra üstün bir performans gösteren Arda Turan’ın yeni sözleşmesinin hazır olduğu öğrenildi. Kulüp yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Arda milli maç sonrası döneceği Madrid’de yeni sözleşmeye imza atacak. Milli futbolcumuz, yeni imza ile birlikte aldığı ücreti de yaklaşık iki katına çıkartacak.

Milli Takım'a 2 kötü haber daha


Yıllık 2 milyon euro civarında bir ücret alan Arda'ya, önerilen rakamın Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao’ya geçtiğimiz yıl verilen miktar olduğu belirtildi. Ayrıca Atletico de Madrid yöneticileri, Arda’nın yeni hazırlanan sözleşmeye imza atması taktirde bonservis bedelinin 40 milyon euroya çıkacağını hatırlattılar.

İspanyol medyası, kulübün esas amacının futbol piyasasında artık düşük kalan Arda’nın bonservis bedelini yükselterek bir taşla iki kuş vurmayı planladığını yazdı. Atletico Madrid, İspanya Futbol Federasyonu'na gönderdiği sözleşmede 24 milyon euroluk serbest kalma bedeli belirlemişti.

Arda’yı bu sezon aralarında Galatasaray’ın da olduğu çok sayıda kulüp istemiş, ancak milli futbolcumuzun takımdan ayrılmak istememesi üzerine bu transfer girişimleri suya düşmüştü. Önümüzdeki transfer sezonundan itibaren Arda’yı transfer etmek isteyen kulüpler, Atletico de Madrid’e 40 milyon avroluk bonservis bedeli ödemenin dışında Arda’ya da en az yıllık 5 milyon euro ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Arda Turan için ilginç yorum

Atletico'nun Arda planı