Arena'da 1.5 milyon dolarlık imza

Arena'da 1.5 milyon dolarlık imza
Arena'da 1.5 milyon dolarlık imza
Galatasaray Kulübü ile HCL ME Tablet arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Sarı-kırmızılılar, bu sponsorluktan 1,5 milyon dolar kazanacak.

SERHAN TÜRK / İSTANBUL (DHA) - Hindistan merkezli HCL Me Tablet, 2013-2014 sezonunda geçerli olmak üzere Galatasaray Futbol A Takımı'nın şort, Erkek Voleybol Takımı'nın kol bandı sponsoru oldu. Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen imza törenine; Kulüp Başkanı Ünal Aysal, HCL Infosystems Ltd. EMEA Bölge Başkanı Srinath Nagarajan, Kulüp İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Proline Teknoloji (HCL Türkiye ) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Hüseyin Şefik katıldı.

Arıboğan'dan 'maaşlı eleman' yanıtı


İmza töreninde kısa bir konuşma yapan başkan Ünal Aysal, sponsorluk anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Son 10 yılda gösterdiği hızlı büyüme ile dünyanın sayılı ekoloji şirketleri arasında yer alan HCL'nin ME tablet serisiyle Türkiye pazarına girer girmez Galatasaray markasıyla buluşmasından ve sonucundan ortaya çıkan bu değerli iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

HCL'NİN gibi global markalarla olan iş ortaklıklarının önemine dikkati çeken Aysal, bu anlaşmaların gerek saha içi, gerekse de saha dışında sarı-kırmızılı takımın büyümesi ve başarılı olmasına yardımcı olacağını belirtti.

SADECE 1905 ADET

Galatasaray için özel tasarım tablet hazırlayan HCL ME Tablet, sarı-kırmızılı taraftarlara satılmak üzere 1'den 1905'e kadar numaralandırılmış sadece 1905 adet üretilen Limited Edition ME Tablet GS 1905 hazırladı.

AYSAL'DAN ESPRİLER

HCL EMEA Bölge Başkanı Srinath Nagarajan, 1 numaralı tableti Başkan Ünal Aysal'a takdim ederken, 1905 numaralı tableti icra kurulu başkanı Lütfi Arıboğan'a verdi. Bu duruma esprili bir şekilde yaklaşan Aysal, "Arkadaşlar 1 numaralı tablet daha sonra çok yüksek bir fiyata satılacaktır" diyerek herkesi güldürdü. Esprilerine devam eden Aysal, Lütfi Arıboğan'a 1905'inci tablet verilince "Gerisi de sizin" dedi.

"ARDA'YI BEKLEYELİM"

Bir basın mensubunun Srinath Nagarajan'a "Bir transferi üstlenecek misiniz?" şeklindeki soruya Hintli yönetici, "O benim işim değil" derken, Aysal ise "O benim işim" diyerek transferler konusunda önemli bilgileri verdi.

Aysal, Arda Turan ile ilgili transfer söylentilerini "Arda Türkiye'de çok sevilen bir oyuncu. Arda'nın dönüşü olacaksa Galatasaray'a olacaktır. Atletico Madrid bu konuda çok hassas. Bu transferi fazla kurcalamamızı rica ettiler. Her gün bu soru sorulduğuna göre kurcalamam gerekecek. Biraz daha bekleyelim" sözleriyle değerlendirdi.

Aysal'dan Emre Can açıklaması


AYSAL'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI...

-Kurumsallaşma Galatasaray'ın olmazsa olmazıdır. En ciddi çalışmalarımız bu sahada yapılmaktadır. İleride bu daha da net görülecektir. İdealimiz ve beklentilerimiz Galatasaray'da her şeyin ileriye giden bir saat düzeyinde, tıkır tıkır çalışmasıdır. İşletmecilik yönünde benim 40 senelik tecrübeme rağmen algılamakta bazen zorlandığım bir sektör. Önümüzdeki 1-1.5 yıl içerisinde Galatasaray camiası bu çalışmasını bitirmiş olacaktır.

-Göreve geldiğimizde dört ana maddeden bahsettik. Sportif başarı, mali başarı, kurumsallık ve marka değeriydi. Biz Galatasaray olarak Asya ve Orta Doğu spor dünyasının bir yerde bayrağını taşımak istiyoruz. Böylece daha güçlü sponsorlar ve büyük halk tabakaları Galatasaray'ın arkasında destekçisi olacaktır.

-Federasyon konusunda bir sohbet sırasında bu değişikliği yapmayan değişir dedim ancak ben değiştiririm demedim. Böyle bir gücüm yok. Galatasaray'ın gerçekleştirmek isteği ve haklı olduğunu düşündüğü konularda elimizden gelen tüm gayreti göstermek zorundayız. Ya Avrupalısınız ya da değilsinizdir. Ya Avrupa'ya gireceğim diye çalışıyorsunuz, AB Bakanlığı kuruyorsunuz ve bundan vazgeçmedik diye her gün mesaj veriyorsunuz veyahut da kendi işinize geldiği vakit de bazı şeyleri görmezden geliyorsunuz. Gerekiyorsa yurt dışındaki hukuki kademeleri zorlayacağız. Türkiye ya bir Avrupa ülkesinin ya da tek başına bir adadır.

-Lütfi Arıboğan ve Ebru Köksal hakkındaki iddialara cevap: Bu arkadaşlarımız Federasyonda profesyonel olarak çalışmaktaydı. Hiçbir kulübe en ufak bir zarar vermediklerine kanaat getirdiğim için onları Galatasaray’ın içinde göreve aldım. Böyle bir riski almazdım yoksa. Galatasaray hiçbir riski kaldırmaz. Eğer buna gönül rahatlığıyla inanmış olmasaydım, Bugün yan yana oturmazdım. O bakımdan bu arkadaşlara gelecek her türlü saldırı, bence yersiz, gereksiz gündemi değiştirmeye yönelik hareketlerdir.

-Fenerbahçe'nin Beşiktaş benim sahamda oynayacak dediğini duymadım. Yazılı bir belge de gelmedi. Sadece duyumlarla hareket ediliyor. Bizim Beşiktaş ile sahamızı paylaşmamız konusunun Beşiktaş ile ilgisi yok. Stadımızın kullanılması genel kurulu bağlıyor. Fikret Orman'ın kendisine tüzüğümüzü de gösterdim. Eğer genel kurula gidecekse ben teklifi geri çekiyorum dedi.

Galatasaray'dan PTT 1. Lig'e