@gokhan_karatas

Arena'da bitmeyen çile

Arena'da bitmeyen çile
Arena'da bitmeyen çile
Galatasaray'da Süper Lig 2013-2014 sezonunun başlamasına bir ay kala aynı sorun gündemde.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ / Arşivi

Radikal.com.tr - Türkiye 'de düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası'nda, Cumartesi günü önce 3.'lük-4.'lük maçı, ardından final müsabakası oynandı. İki karşılaşmaya da Türk Telekom Arena evsahipliği yaptı. Özellikle Fransa ile Uruguay arasındaki finalde, Arena'nın bozuk zemini dikkati çekti.

Sarı-kırmızılı yönetim, geçtiğimiz sezon kötü zemin nedeniyle futbol takımın büyük sıkıntılar yaşaması üzerine harekete geçmiş ve devre arasında Arena'da hem drenaj hem de zemin yenileme çalışmaları yapılmıştı. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde Rumen ekibi Cluj'a karşı adeta çamur deryasında mücadele edilmesi, tüm futbolseverleri şaşkına çevirmişti. Ligin ikinci yarısında drenaj sorunu büyük oranda çözülmüştü. Ancak çimlerin yeterli güneş almaması ve gerekli dinlenme yapılmadığı için bozuk zemin futbolcuları olumsuz yönde etkilemeye devam etmişti. Öyle ki teknik direktör Fatih Terim de Arena zemininden dert yanmıştı.

Galatasaray 'da futbolcular ve taraftarlar, yeni sezona güzel bir zeminde start vermeyi bekliyordu. Ancak U20 Dünya Kupası maçları bakım yapılmadan oynandığı için bir kez daha aynı tehlikeyle karşı karşıya kalındı. Final maçı sırasında çimlerin birbirine kaynamadığı, adım attıkça çimlerin yerinden kalktığı ve zeminde boşluklar oluştuğu gözlendi.

Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon 17 Ağustos Cumartesi günü başlayacak. Yönetimin, geçtiğimiz sezon ortaya çıkan sıkıntıların yeniden yaşanması adına bir kez daha onarım için harekete geçmesi bekleniyor.