Arena'da gülmeyi 'Burak'tı

Arena'da gülmeyi 'Burak'tı
Arena'da gülmeyi 'Burak'tı

Burak dün attığı golle hem takımına 1 puanı getirdi hem de Sarı-Kırmızılıların son 16 sezonunda iç sahada üst üste en fazla gol atan oyuncusu oldu.

Lider cepten yiyor. Evinde son olarak Karabük'e 3-1 yenilen Galatasaray, dün de Antep'le 1-1 berebere kaldı. İki maçta da gol atan Burak'ın çabası ancak 1 puana yetti.
Haber: BAĞIŞ ERTEN - bagis.erten.@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Bize isim verin! Güzelim Gaziantepspor’u üç kuruşa muhtaç eden, sadece futbolcuların değil tüm çalışanlarının maaşını ödeyemez hale getiren, son 10 yılda 150 oyuncu satan, on yılda on milyonlarca euroyu heba eden kim ya da kimler? Bu memleketin en değerli takımlarından birini, 12 sene önce şampiyon olma seviyesinden ligin dibine çekenler, kifayetsiz muhterisler, sorumsuz sorumlular nerede şimdi? Kulüp tesislerinin ortasından yol geçirmeye çalışan siyasiler kim? Onlar istedikleri gibi, ellerini kollarını sağlayarak ortalıkta dolaşsın ve bunun hiçbir yaptırımı olmasın ama Gaziantepspor bu hallere düşsün öyle mi? Bu mu sizin endüstriniz, bu mu sizin ‘marka değeriniz’?.. Metin Kurt mezarında bir kez daha ters dönüyordur şimdi. Of of!..
Neymiş efendim, ligin lideri köklü takımlardan biriyle oynuyormuş. Taraflardan biri böyle olunca ağzımızdaki o buruk tat gitmek bilmiyor ki! Ama ne oldu? Her onurlu işçi gibi Kırmızı-Siyahlı oyuncular sahada emeklerinin son damlasını harcadı ve büyük bir iş başardı. Bir geceliğine prens oldu hepsi. Gelin görün ki kaderde yarın gene balkabağı olmak varsa o sevinç ne kadar sürer ki?

Sadece skorbordda eşitlik Maçı sadece iyi bitirmedi, iyi de başlamıştı Gaziantepspor. 2’de Cenk’le kaçırdıkları mutlak gol pozisyondan daha önemli olan prese karşı bol bol pas yapıp, savunmadan iyi çıkıyor olmalarıydı. Hal böyle olunca tempo bir anda yükseldi. 7’de Hamit’in şutuna kaleci Mahmut iyi direndi. Devamı da hızlı gelişti. Misal, 14’te Burak-Umut denemesi sıyırdı geçti. Sonra, ağırlaşan zemin ve konuk ekibin sağlam oyununun etkisiyle tempo düştü. Devrenin sonu yaklaşırken yükleniyordu Sarı-Kırmızılılar ama mutlu değildiler. 35’te Ibriciç’in kafası girse daha da kötü olacaklardı.
İkinci devreye Umut-Amrabat yerine Engin-Elmander’le başladı Fatih Hoca. Maçı bir an önce koparmak istiyordu belli ki. Nitekim önde basarak ve top yaparak peyi açtılar. Fakat gole dönük hamleler bir türlü gelmiyordu. 62’de Elmander’in vuramadığı pozisyon çok cılızdı. Daha iyisine ihtiyacı vardı liderin ve zaman geçtikçe asaplar bozuluyordu. 66 geçilirken ikinci yarıda henüz kaleyi bulan tek bir şut yoktu. Tam bu anda geldi Gaziantepsor’un golü. 68’de ligin en klas ayaklarından Ibriciç vurdu, defansa da çarpan top tersten ağları buldu: 0-1. 71’de Selçuk’un frikiği de Mahmut ve direk marifetiyle savuşturulunca hepten arttı konuk ekibin direnci. 79’da Burak’ın kafasına dek her şey Hikmet Karaman’ın planladığı gibi gidiyordu: 1-1. Bu gol liderin de tribünlerin de hevesini arttırdı. Ta ki Melo 82’de kırmızı kart görünceye dek. Son bölümde stres de yükseldi, can havliyle gelen ataklar da... 85’te Ekrem’in frikiğini Dany son anda kesti. Maç sadece skorbordda olan eşitliğe kitlendi kaldı.
Ve böylece Galatasaray yine bir Avrupa maçı öncesi evinde puan kaybetmiş oldu. Gecenin başrolünde ise fakir ama onurlu Gaziantepspor vardı. Şimdi geri dönecekler şehirlerine. Kafaları dik, gururları okşanmış. Fakat yarın kendi dramlarıyla baş başa kalacaklar yine. Gündemdeki yerleri dünkü maçta attıkları golden ibaret kalacak. Şov bildiği gibi devam edecek. Ve pireler yine filleri yutacak.