Arıboğan: İyi ki yasak vardı

Arıboğan: İyi ki yasak vardı
Arıboğan: İyi ki yasak vardı
Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Arıboğan, deplasman yasağı ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu.

NTV'de yayınlanan '%100 Futbol' programına katılan Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, olaylı derbide yaşananları değerlendirdi.

Drogba'dan Beşiktaş'a gönderme


Tasvip edilecek şeyler yaşanmadığının altını çizen Lutfi Arıboğan; " Türkiye hareketli günler geçiriyor ve bu spora yansımaması gerekiyor. Güvenlik görevlilerin sağduyulu davranışı sonrası doğabilecek kötü sonuçlar engellenmiş oldu" dedi.

Çıkan olayların sebebini çeşitli noktalara dayandıran Arıboğan, "Sportif rekabetin artması ve bu tip olayların yaşanmaması için yöneticilerin, teknik direktörlerin ve oyuncuların son derece sağduyulu olması şart. Spor alanında bu kadar reaksiyona uğramamız sanırım spor kültürünü içimize sindiremememiz olmasıdır. Rekabeti seviyoruz, ama sporun temel direklerini henüz oturtamadığız aşikar. Eğitim tabii ki önemli, ama bazen eğitimli kişilerin de bu tarz olaylara eşlik ettiğini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Deplasman yasağı için görüşlerini dile getiren Arıboğan, "Bugün deplasman yasağı vardı ve iyi ki yürürlükteydi. Bu konuda gerçekçi olmak gerek. İki takımın taraftarı bugün sahada olsaydı daha büyük sonuçlara yol açabilirdi" şeklinde konuştu.

Ünal Aysal'dan teşekkür

Terim ve Bilic'ten ortak karar