Arıboğan'dan Ahmet Çakar'a dava

Arıboğan'dan Ahmet Çakar'a dava
Arıboğan'dan Ahmet Çakar'a dava
Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ve eşi Deniz Arıboğan, futbol yorumcusu Ahmet Çakar ile mahkemelik oldu.

Arzu KAYA / İSTANBUL (DHA) - Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ve eşi Deniz Arıboğan, özel bir televizyon programında eski hakem Ahmet Çakar’ın hakaretlerine maruz kaldıkları gerekçesiyle 15 bin liralık tazminat davası açtı.

Arıboğan'dan transfer açıklaması


“TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN ZARARLAR VERDİ"

Avukatı aracılığı ile Anadolu Adalet Sarayı'ndaki Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dilekçe sunan Arıboğan çifti, Mayıs ayında özel bir televizyon programına katılan futbol yorumcusu Ahmet Çakar’ın, iftira ve hakaret niteliğinde asılsız iddialarda bulunarak, saygın görevlerini ve konumlarını hiçe saydığını belirtti. Çakar’ın açıklamaları nedeniyle kişilik haklarının ve saygınlıklarının zedelendiğini ifade eden çift, Çakar’ın kendilerine manevi açıdan telafisi mümkün olmayan zararlar verdiğini iddia etti.

Burak'tan anlamlı paylaşım


“TOPLUM ÖNÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ"

Arıboğan çifti, 6 sayfalık dilekçelerinde Ahmet Çakar’ın programda sarf ettiği, "Kimdir Lütfi Arıboğan, Galatasaray A.Ş’nin CEO’su. Hanımı eşi, çok önemli bir bankanın yönetim kurulu başkan vekili. Galatasaray’ın da şu anda aşağı yukarı yüzde 90 kredi borcu Sayın Ülke Deniz Arıboğan'ın başkan vekili olduğu bankaya borcu var. Çünkü arada diğer iki bankadan alınan krediler yine bankadan alınan kredilerle kapatılmıştır" sözlerine yer vererek kendilerine hakaret ettiğini öne sürdü.

Çakar’ın sözlerinin kışkırtıcı, şeref ve saygınlığı rencide edecek nitelikte olduğu belirtilen dilekçede, söz konusu iddiaların asılsız ve gerçek dışı olduğu, Arıboğan çiftinin toplum önünde küçük düşürüldüğü ifade edildi.

Drogba fena patladı