Arıboğan'dan Terim açıklaması

Arıboğan'dan Terim açıklaması
Arıboğan'dan Terim açıklaması
Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Fatih Terim'in sözleşmesinin uzatılması konusuyla ilgili konuştu.

Galatasaray Kulübü ile Hedef Filo iki sezondur devam eden sponsorluk anlaşmasını 2013–2014 ve 2014–2015 sezonları için yeniledi.

Burak'tan anlamlı paylaşım


Kulüp Başkan Yardımcısı Ümit Özdemir, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Hedef Filo Yönetici Direktörü Ersan Öztürk ve Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem’in katılımıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen imza töreninde, sarı-kırmızılılara 87 adet araç teslim edildi.

Arıboğan, "Değerli resmi sponsorumuz ile işbirliğimizi 2 sezon boyunca devam ettirecek anlaşma çerçevesinde Hedef Filo; basketbol, voleybol ve futbol branşlarındaki sporcularımız, idari ve teknik kadro üyeleri ile tüm kulüp profesyonellerine 87 adet araç teslim etti. Dostlarımızı yeniden aramızda görmekten büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyor ve birlikteliğimizin daha uzun yıllar devam etmesini umuyorum" dedi.

Spora verdikleri desteği, bu anlaşma ile pekiştirdiklerini vurgulayan Hedef Filo Yönetici Direktörü Ersan Öztürk, "Toplam 4 sezon boyunca kulübün resmi sponsorluğunu gerçekleştirmiş olacağız. Türk spor camiasının lider kulübü ile 2013-2014 ve 2014–2015 sezonları için gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bireysel ve kurumsal ilişkilerin sadece iş yapmaktan ibaret olmadığını düşünüyor; Türk futbolunu, sporu desteklemek ve sektöre örnek teşkil etmek adına Galatasaray ile iş birliğimizi sürdürüyoruz. Galatasaray Spor Kulübü çatısı altındaki bütün takımlara yeni sezonda başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Drogba fena patladı


Başarı ile özdeşleşen kurumlarla uzun yıllar sürecek iş birlikleri gerçekleştirmeye özen gösterdiklerine dikkat çeken Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem, "Galatasaray ile olan sözleşmemizi önümüzdeki iki sezon için uzattık. 2011 yılından bu yana Galatasaray Spor Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle; operasyonel filo kiralama sektöründe Hedef Filo olarak müşteri memnuniyeti ve kusursuz hizmet anlayışımız dışında spora verdiğimiz destek ile de fark yaratıyoruz" dedi.

"TERİM'İN İMZASI MİLLİ MAÇLAR SONRASI"

İmza töreni sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Arıboğan, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevini de üstlenen Fatih Terim'in sözleşmesinin uzatılması konusuyla ilgili olarak, "Fatih Terim'le yeni sözleşme, milli takımdan dönmesinin ardından imzalanacaktır. Şu an Milli Takım'ın maçları öncesi önemli bir görevde olduğu için sözleşme yapılmadı. Dönmesiyle birlikte bu durum resmiyet kazanır. Bir sorun olacağını zannetmiyorum" ifadelerini kullandı.

Milli Takım'ın içinde bulunduğu durum nedeniyle Galatasaray Kulübü'nün ve Terim'in görev davetine olumlu yanıt verdiğinin altını çizen Arıboğan, "Mevcut sistem tüm dünyada da tercih edilen bir şey değil, ama ülkemizin özel bir durumu var. Milli takımın yapacağı 4 maç için biz hocamıza izin verdik. Hocamız da görevi kabul etti. Ama mesaisini tamamen Galatasaray için harcayacağı, hedeflediğimiz önemli başarılara konsantre olacağı dönemi sabırsızlıkla bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Arıboğan'dan Ahmet Çakar'a dava


"BRUMA GELECEĞE YATIRIM"

Portekiz'in Sporting Lizbon kulübünden 10 milyon avro bedelle transfer edilen genç oyuncu Bruma'nın önemine değinen Arıboğan, şunları söyledi:
"Bruma çok genç bir isim ve Galatasaray'ın geleceğine yapılan önemli bir yatırımdır. Bu yaşında ne kadar yetenekli olduğunu ve potansiyelini ispatladı. Birçok önemli kulübün peşinde olduğu bir isimdi. Biz Galatasaray'a kazandırdığımız için çok memnunuz. Takımda zaten çok tecrübeli isimler var. Bunların yanında, geleceğe dönük, uzun yıllar kulübümüze hizmet edebilecek kalitede genç isimleri de takip ediyouz. Bruma, bu planlama içinde yapılan bir transferdir."

"TRANSFER İÇİN KESİN KONUŞAMIYOUZ"

Lutfi Arıboğan, Galatasaray'ın Avrupa 'ya yönelik transfer çalışmalarını tamamladığını ve listeyi UEFA'ya bildirdiğini hatırlatırken, Türkiye için transferin son döneminde çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Transferin son günlerinde gelişmeler olabildiğini ve bu nedenle kesin konuşamadığını vurgulayan Arıboğan, "Türkiye için önümüzde kısa bir süre kaldı. Çalışmalarımız büyük ölçüde bitti diyebiliriz ama son günlerde gelişmeler olabiliyor. Net bir transfer yok ama olabilir de" diye konuştu.

Devre arasına kadar takımın durumunu görüp, ara transfer döneminde takviye yapabileceklerinin altını çizen Arıboğan, "Bu dönem içinde ihtiyaçları belirleriz, eğer ihtiyaç varsa, geçen yıl olduğu gibi transfer düşünürüz. Zaten güçlü bir takımımız var ve hedeflerimiz belli" ifadelerini kullandı.

İşte Kazım'ın maliyeti