Arif Erdem'den Burak ve Selçuk'a...

Arif Erdem'den Burak ve Selçuk'a...
Arif Erdem'den Burak ve Selçuk'a...
Galatasaray ve A Milli Takım'ın formasını yıllarca giyen, teknik direktör Arif Erdem, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ı hedef alma amacı taşımadığını söyledi.

"BURAK VE SELÇUK BENİM KARDEŞLERİM"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Arif Erdem, "Burak Yılmaz ve Selçuk İnan benim kardeşim. Eleştiri dozajını asla kardeşlerime yönelik yapmam. Burak, Ahmet, Mehmet kim olursa olsun, 'Futbolun içerisinde olan bir insanın taraftar tepkisinde çekinip yapacağı hamleyi yapmaktan korkması doğru değil' dedim. Asla doğrudan Burak'ı hedef almadım. Herkes için geçerli olan bir tespitte bulundum. 'Sahada tek sorumlu futbolcudur' dedim. 'Futbolcu taraftara dayalı hareket ederse hiçbir zaman başarılı olamaz' dedim. Burak ve Selçuk kardeşim, sözlerimi yanlış anlamış ya da yanlış aksettirilmiş. Asla onları kastetmedim. İki futbolcu böyle konuştu, böyle açıklama yaptı diye basında çıktığı için biz bu konuyu konuştuk" dedi.

Burak Yılmaz: Artık yeter!


"HER İKİSİNİ DE ARADIM"

Arif Erdem, "Bu kardeşlerimizle ilgili bir şey beyan etmedim. Yapacağı hareketleri taraftar baskısı gerekçesiyle yapmaktan imtina edenleri kastettim. Ama demek ki Selçuk ve Burak kardeşim bunları yanlış algılamışlar. Burak bana sitemkâr açıklama yapmış. Kendilerini aradım; ancak telefonları değişmiş, ulaşamadım. Hiç kimseye karşı bir ön yargı yok. 15 sene Galatasaray 'a hizmet etmiş bir futbolcu olarak, taraftarın protestosundan çekinseydik bu kadar başarı elde edemezdik" şeklinde konuştu.

Burak Yılmaz: Korktum, vuramadım!