Arjantin 1-0 İsviçre

Arjantin 1-0 İsviçre
Arjantin 1-0 İsviçre
2014 Dünya Kupası'nda Arjantin 118. dakikada Di Maria'nın golüyle İsviçre'yi 1-0 mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi.

Dünya Kupası 2. turunda nefesleri kesen bir maça şahit olduk... Sao Paulo Arena'daki zorlu mücadelede Arjantin 118. dakikada Di Maria'nın golüyle İsviçre'yi mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi.

Sao Paulo Arena'daki karşılaşmanın ilk yarısı ve 90 dakikalık normal süresi 0-0'lık beraberlikle sona erdi. İlk 15 dakikalık uzatma diliminde de gol olmayınca 2. uzatma bölümü müthiş bir maç oldu.

Uzatmaların bitmesine 2 dakika kala Di Maria sahneye çıktı ve Arjantin'i çeyrek finale çıkaran golü kaydetti.

SON ANLAR NEFESLERİ KESTİ

Arjantin'in golü sonrasında kalan 2 dakikada muhteşem anlar yaşandı... İsviçre'nin bir topu direkten auta çıktı. Son saniyede ise İsviçre'nin kazandığı frikiği Shaqiri kullandı ancak top barajı geçmedi.

MAÇTAN DAKİKALAR

- 118. dakikada Di Maria sahneye çıktı ve Arjantin'i 1-0 öne geçirdi.
- İlk uzatma bölümünde de gol olmadı.
- Karşılaşmada normal süre 0-0 sona erdi ve maç uzatmaya gitti...
- İkinci yarıya İsviçre başladı.
- İlk yarı 0-0 sona erdi.
- Zorlu karşılaşmaya Arjantin takımı başladı...

BREZİLYALILAR İSVİÇRE'Yİ DESTEKLEDİ
Karşılaşma öncesinde Sao Paulo'da ve stat çevresinde çok geniş önlemler alındı. Sao Paulo tamamen gök mavisi rengine bürünürken, zaman zaman Arjantin ve Brezilyalı taraftarlar arasında gerginlikler yaşandı. Arjantinlilerin yoğun bulunduğu Sao Paulo Villa Madelana semtinde iki ülke taraftarları arasında çıkan küçük tartışmalar FIFA'yı çok geniş önlemler almaya yöneltti. Arjantinli gazeteci Vito Amalfitano'nun FIFA yetkililerine dayandırdığı bilgilere göre birçok sivil giyimli polis, statta herhangi bir tatsızlık çıkmaması için görev aldı.

40 bin Arjantinli, 60 bin kişilik Arena Corinthians Stadı'nı doldurdu... İsviçreli taraftarın sayısı ise çok az. 60 bin kişilik stadın geri kalanını dolduran Brezilyalılar, İsviçre takımını destekledi.

Corinthians Stadı önünde de zaman zaman Arjantin ve Brezilyalı taraftarlar arasında karşılıklı atışmalar yaşandı. Arjantinlilerin, "Maradona Pele'den büyüktür" şarkısına karşılık Brezilyalılar, "Pele'nin Arjantin'den daha çok kupası var" sözleriyle karşılık verdi. (Hürriyet)