Arjantin artık namağlup değil

2010 Dünya Kupası elemelerinde Arjantin, Kolombiya deplasmanında 2-1 mağlup oldu ve dört maç sonunda ilk yenilgiyi tattı.

BOGOTA - 2010 Dünya Kupası elemelerinde Arjantin, Kolombiya deplasmanında 2-1 mağlup oldu ve dört maç sonunda ilk yenilgiyi tattı. Arjantin'in iki genç yıldızı Lionel Messi ve Carlos Tevez maçın kader adamlarıydı. Messi, 36. dakikada Maradonavari bir gol atarken Tevez 25. dakikada doğrudan kırmızı kart gördü. Tevez'in atılmasıyla rahatlayan Kolombiya, 62'de Ruben Bastos ve 82'de Daryo Moreno'nun golleriyle üç puana ulaşan taraf oldu.
Elemelerin Güney Amerika ayağında gecenin en ilginç maçı Venezüella'yla Bolivya arasındaydı. Venezüella'da oynanan maçta ev sahibi üç kez yenik duruma düşmesine karşını rakibini 5-3 yenmeyi başardı. Maçın yıldızı durum 3-3'ken 89 ve 90. dakikalarda sahneye çıkan Giancarlo Maldonado'ydu. Ev sahibinin diğer gollerini Daniel Arismendi (2), Alejandro Guerra atarken Marcelo Martins (2) ve Juan Carlos Arce'nin sayıları Bolivya'ya yetmedi. (Spor Servisi)