Arjantin ve Paraguay çok farklı

32. Copa Amerika'da C Grubu'nda da ilk maçlar oynandı. İki maçta toplam 10 gol atılırken Arjantin ve Paraguay iddialı olduklarını kanıtladı.

MARACAIBO - 32. Copa Amerika'da C Grubu'nda da ilk maçlar oynandı. İki maçta toplam 10 gol atılırken Arjantin ve Paraguay iddialı olduklarını kanıtladı. Brezilya'yla birlikte turnuvanın favorileri arasında gösterilen Arjantin, ABD'yi 4-1 Paraguay da 2001'in şampiyonu Kolombiya'yı 5-0'la geçti.
Arjantin-ABD maçının yıldızı iki gol atan Hernan Crespo'ydu. Crespo, Mavi-Beyazlı formayla 34. kez rakip fileleri havalandırırken yaşayan efsane Diego Armando Maradona'yı da yakaladı. Eddie Johnson'ın penaltısıyla maçta 1-0 geriye düşen Tangocuların diğer sayılarını Pablo Aimar ve Carlos Tevez kaydetti.
Günün diğer maçında ise Roque Santa Cruz şov vardı. Bayernli oyuncu Kolombiya filelerini üç kez sarsarak gol krallığında ilk sırayı aldı. Oyuna ikinci yarıda giren Salvador Cabanas da iki gol attı. Bu sonuç Paraguay'ın en farklı Kolombiya galibiyeti olarak tarihe geçti.
'Hani yüksekten korkmazdın'
Turnuvaya ev sahipliği yapan Venezüella'dan notlara gelince:

  • ABD kalecisi Kasey Keller, Arjantin karşısında 101. kez milli formayı giydi ve kendisiyle aynı mevkide oynayan Tony Meola'yı geride bıraktı.
  • İlk maçta Meksika'ya 2-0 yenilen Bezilya'da Fred şoku yaşanıyor. Lyon'da oynayan golcü oyuncu idmanda tarak kemiğini kırdı ve turnuvayı kapadı.
  • Bolivya ve FIFA arasındaki 'rakım' tartışmasına Maradona da katıldı. Maradona, FIFA Başkanı Sepp Blatter'i ikiyüzlü olmakla suçladı ve kararı alanlar için 'deli' ifadesini kullandı. Maradona, "Blatter, İsviçreliyim, yüksekten korkmam dememiş miydi?" diye konuştu. (Spor Servisi)