Arjantinlilerden 'ilk tango'

FIFA, mart ayı milli takımlar dünya sıralamasını açıkladı. Arjantin, İtalya'yı zirveden indirerek 1993 yılından beri düzenlenen sıralamada ilk kez en tepede yer aldı.

ZÜRİH - FIFA, mart ayı milli takımlar dünya sıralamasını açıkladı. Arjantin, İtalya'yı zirveden indirerek 1993 yılından beri düzenlenen sıralamada ilk kez en tepede yer aldı. İtalya'nın zirve keyfi sadece bir ay sürerken Gök-Mavilileri Brezilya takip etti. Brezilya 2007'nin şubatına kadar dört yıldan fazla bir süre 'dünyanın en iyi milli takımı' unvanını elinde tutmuştu.
İlk 10'da sadece ilk iki sıra değişirken Türkiye 27'nciliğe geriledi. Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası elemelerindeki rakiplerinden Yunanistan, 13. sıradaki yerini korurken, Norveç ise dört sıra yükselerek 43. sırada yer aldı. Bosna Hersek üç, Macaristan bir, Moldova 11 sıra gerilerken Malta üç basamak birden yükseldi.
Afrika'nın başarısı
Bosna Hersek'in 58., Macaristan'ın 65., Moldova'nın 94., Malta 111. olduğu sıralamada ilk 20 takımı arasına bu ay ilk kez Afrika Kıtası temsilcileri Gana ve Fildişi Sahilleri dahil oldu. Orta Amerika ekibi Meksika ve Avrupa'dan Danimarka ise bu ay ilk 20'nin dışına çıktı. (Spor Servisi)