'Arkamdan Fenerbahçe artığı demiş'

'Arkamdan Fenerbahçe artığı demiş'
'Arkamdan Fenerbahçe artığı demiş'
Beşiktaş'ta İbrahim Toraman ile kavga ettiği için kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk, olayla ilgili ilk kez konuştu.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Futbol' programına telefon bağlantısıyla katılan Sezer Öztürk, "Böyle şeylerle gündeme gelmek istemiyordum. Üzüldüğüm nokta; İbrahim Toraman ' Beşiktaş 'ın menfaati için yaptım' demiş. Ben ne için yaptım? Bu laftan dolayı üzüldüm. 'Sezer susuyor, herkes bir yerden konuşuyor, Sezer haksız' denilmesini istemiyorum. Ben geldiğimde malzemecilerden 5 numarayı İbrahim Toraman'ın bırakacağını duydum. Gittim, konuştum, 'Başka numara alırsan ben de 5'i alırım' dedim. Birine bir şeyi nasıl söylediğiniz önemli. Herkes birbirini uyarabilir. Niyet ve konuşma tarzı önemlidir. Ona tepki gösterme sebebim üsluptu"ifadelerini kullandı.

Sezer Öztürk sürprizi


Kadro dışı kalan orta saha oyuncusu, "Bir insanın bir insanı kırması için küfür etmesi gerekmiyor. Benim 2 çocuğum var, aile babasıyım. Fenerbahçe 'de ağır sakatlıklar geçirdim. Beşiktaş'ta kendimi göstermek istedim. Onurumu kıracak, beni incitecek şeyler oldu. Transfer oldum, daha bir dakika oynamadım. Aptal birisi değilim. Durup dururken niye böyle bir şey yapayım? Ben birkaç hafta önce de kendisini uyardım. Yönetici bir ağabeyimiz araya girdi. 'Fenerbahçelilik' ile ilgili bir şey söylediğini duydum. Bunun sıkıntı olacağını zaten biliyordum. Sonuçta Fenerbahçe, Galatasaray , Beşiktaş, Trabzon... Hepsi Türkiye 'nin kulübü. Biz ekmek parasını kimden alırsak ben oranın askeriyim. Odasına çağırdı ama davet olarak çağırmadı. 'Kardeşim, gel konuşalım' dese öyle giderdim. Kafanı sallayarak 'odama gelsene' dersen o başka bir şeydir. 'Kapıyı kapatır mısın' dedi diğerlerine. Eşkıya değilim ki niye kapıyı üstüne kilitleyeyim. Konuşma alevlenince başka şeyler oldu. Sonra bütün takım girdi zaten araya" dedi.

Bilic'ten bağlama sözü


"NİYE ÖZÜR DİLEYEYİM?"

Beşiktaşlı futbolcu, "Önder Özen'le bir problemim yok. Kendimle ilgili problemim vardı, o da oynamamaktı. Savunmamı almak isterlerse kalkıp olanları anlatırım. Tek mahçup olduğum kişi Başkan. Beni almak için uğraştı. Onun bana verdiği emeği, geri ödeyemedim. Fırsatım da olmadı. Ona karşı üzgünlüğüm var. Kendisinin başlattığı şeyden dolayı niye özür dileyeyim? Hata yapınca durmasını bilirim, ben hiç özür dilemem. Takım şahit zaten. Herkes biliyor ne olduğunu. Kanlı bıçaklı da değiliz. Kavgalar her yerde olur. 'Barışın' derlerse tabii ki barışırım. Gruplaşma falan da yok takımda. Sonuçlardan da gözüküyor bu. Çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Boks yapan arkadaşlarım var. Boksu da basketbolu da severim. Bununla olayın alakası yok. Ayın 26'sına kadar izinli olduğumuz söylendi. Beşiktaşlı taraftarlardan özür diliyorum. Hepsi dua etsin, yarın maç var. Bu olaylar inşallah oyunu gölgelemez" şeklinde konuştu.

Dev derbide 'saat' krizi