Arkas hem maçı aldı hem de rövanşı

Erkekler Voleybol Birinci Ligi dörtlü final ilk etap karşılaşmaları Eskişehir'de başlarken, şampiyonluğun iki güçlü adayı Arkasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u karşı karşıya getiren...

ESKİŞEHİR - Erkekler Voleybol Birinci Ligi dörtlü final ilk etap karşılaşmaları Eskişehir'de başlarken, şampiyonluğun iki güçlü adayı Arkasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u karşı karşıya getiren maçta gülen taraf İzmir temsilcisi oldu. Porsuk Spor Salonu'ndaki mücadelenin setleri 32-30, 20-25, 23-25, 26-24 ve 15-10 sonuçlandı. Lacivert-Mavili takım böylece bir hafta önce İstanbul'da kendisini 3-1 yenen ve 25 maçlık galibiyet serisine son veren rakibinden rövanşı almış oldu.
Günün diğer maçında ise Fenerbahçe, Halk Bankası'nı 3-1'lik skorla geçti. Sarı-Lacivertliler, 25-22, 25-21, 21-25 ve 25-21'lik setlerle salondan galip ayrıldı. Bu arada, dördüncü sette iki takım taraftarları arasında kavga çıkarken, mücadeleye yedi dakika ara verildi. Salonun dışına çıkarılan bazı taraftarların taşkınlık çıkarması sonucu bir polis aracı ile bir otomobilin camları kırıldı.
Olayla ilgili sekiz kişi gözaltına alındı. (Spor Servisi)