Arkası gelmez davalarının...

Vicente Del Bosque konusunda tazminat ödemeye mahkûm edilen Beşiktaş'ta, Fransız teknik direktör Jean Tigana'nın da FIFA'ya başvurduğu öne sürüldü. Futbol Extra dergisinin ekim ayı sayısında yer alan haberde, Tigana'nın avukatı Abega Prosper'in...

İSTANBUL - Vicente Del Bosque konusunda tazminat ödemeye mahkûm edilen Beşiktaş'ta, Fransız teknik direktör Jean Tigana'nın da FIFA'ya başvurduğu öne sürüldü. Futbol Extra dergisinin ekim ayı sayısında yer alan haberde, Tigana'nın avukatı Abega Prosper'in, Beşiktaş'ın sözleşme şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle 23 Temmuz'da FIFA'ya başvurulduğunu açıkladığı yazıldı. Prosper ile yapılan telefon görüşmelerine yer verilen haberde, avukatın, Siyah-Beyazlıların kısa bir süre içinde FIFA tarafından ağır bir tazminata mahkûm edileceğini öne sürdüğü ifade edildi.
Prosper, dergide yer alan ifadelerinde, 13 Temmuz'da Beşiktaş Noterliği'nden Siyah-Beyazlı kulübe ihtarname çekildiğini, 23 Temmuz'da da FIFA'ya başvurduklarını belirtti. Prosper, FIFA'ya gitme gerekçesi olarak da fesih sözleşmesinde yer alan "Kalan 150 bin avro 30 Haziran'a kadar hesaba yatırılmış olacaktır. Aksi halde ilk sözleşme yürürlülüğe girer (kalanı 2.3 milyon avro tutan sözleşme)" maddesini gösterdi. Bu arada Fransız teknik adamın Türkiye'deki avukatı Özgür Aşık da dergide yer alan açıklamalarında, Tigana'nın FIFA'ya başvurduğunu belirterek, büyük bir ihtimalle de kararın Del Bosque konusundaki gibi Siyah-Beyazlı kulübün aleyhine sonuçlanacağını savundu.
Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan ise Tigana'nın FIFA'ya başvurusuyla ilgili kendilerine bir yazının gelmediğini, Fransız çalıştırıcının alacaklarının kuruşuna kadar ödendiğini söyledi.
Engin: Diğerleri daha güçlü
Bu arada genel menajer Sinan Engin, saha dışında değil içinde sorunları olduğunu söyledi. Engin Lig TV'de katıldığı bir programda şunları söyledi: "Bazı oyuncularımız oyuna ağırlığını koyamıyor. Bazı oyuncularımıza fazla yüklenildi. Ocak ayında bir değişiklik olacak, ancak buna operasyon diyemeyiz. Bizimle olmak isteyen futbolcular, ocak ayına kadar olan performanslarıyla değerlendirilecek. Geçen sezona göre Fenerbahçe ile Galatasaray güçlendi, ama biz güçlenemedik."
Engin 'hakem mafyası' sözünün yanlış anlaşıldığını savunarak "En güçlü olan merci hakemler, onun için 'Hakem mafyası' dedim. Hiçbir hak iddia edemiyoruz. Savcılığa suç duyurusunda bulunamıyoruz" dedi. (Spor Servisi)