Arsenal dur durak bilmiyor

İngiltere Premier Ligi'nde lider Arsenal, Londra derbisinde güçlü rakibi Chelsea'yi 3-2'lik skorla geçerek en yakın takipçisi Manchester United ile arasındaki 5 puanlık farkı korudu.

LONDRA - İngiltere Premier Ligi'nde lider Arsenal, Londra derbisinde güçlü rakibi Chelsea'yi 3-2'lik skorla geçerek en yakın takipçisi Manchester United ile arasındaki 5 puanlık farkı korudu. 2003'ün ilk gününde oynanan maçlarda Manchester United, alt sıralardan kurtulma çabasındaki Sunderland'ı son dakika golüyle aşabildi. Arsenal ise Chelsea önünde Desailly (k.k), Van Bronckhorst ve Henry'nin golleriyle 3 farkı yakaladıktan sonra, son 5 dakika içinde Staniç ile Petite'nin sayılarına engel olamadı. Kırmızı-Beyazlıları kurtaran, hakemin son düdüğü oldu. 90 dakikanın bitiminde Arsenal'in Fransız menaceri Arsene Wenger, takımının peşpeşe gelen maçlar nedeniyle bir hayli yorgun olduğunu, Chelsea gibi güçlü bir takımı mental üstünlük sağladıkları için yendiklerini söyledi ve taraftarlara şampiyonluk sözü verdi. Chelsea, Arsenal'i Highbury'de 1974'ten bu yana mağlup edemiyor.
Liverpool üç puana hasret
Bu sonuçlardan sonra, şampiyonluk yarışında Arsenal ile Manchester United başbaşa kalmış gibi görünüyor. Ligin ilk haftalarında liderlik koltuğunda
oturan Liverpool ise on haftadır galibiyete hasret kaldığı için puan cetvelinde yedinci sıraya kadar geriledi. İngiliz basını, Liverpool Menaceri Houllier'in koltuğunun tehlikede olduğunu öne sürüyor. Premier Lig'de geçen çarşamba akşamı oynanan maçların sonuçları şöyle: Arsenal-Chelsea: 3-2, Aston Villa-Bolton: 2-0, Blackburn-Middlesbrough: 1-0, Everton-Manchester City: 2-2, Leeds-Birmingham: 2-0, Manchester Utd-Sunderland: 2-1, Newcastle-Liverpool: 1-0, Southampton-Tottenham: 1-0. (Spor Servisi)