Artık çarpışmaların değil dünyanın kralı

Moto GP'de 2007 sezonunun şampiyonluğunu Ducati'nin Avustralyalı pilotu Casey Stoner kazandı. Japonya Grand Prix'sinde altıncı gelen Stoner, dünya sıralamasındaki en yakın rakibi, beş kez dünya şampiyonu Valentino...

MOTEGI - Moto GP'de 2007 sezonunun şampiyonluğunu Ducati'nin Avustralyalı pilotu Casey Stoner kazandı. Japonya Grand Prix'sinde altıncı gelen Stoner, dünya sıralamasındaki en yakın rakibi, beş kez dünya şampiyonu Valentino Rossi'nin ancak 13. sırada yer bulabilmesiyle sezonun bitimine üç yarış kala zaferini ilan etti. Geçen yıl Honda'yla yarıştığı ilk Moto GP sezonunda sık sık yaptığı kazalar nedeniyle adı 'Çarpışmalar Kralı'na çıkan 21 yaşındaki pilot, ikinci sezonunda dünyanın zirvesine çıkıp bunu başaran en genç ikinci pilot unvanını aldı.
1987'de şampiyonluğa ulaşan Wayne Gardner ve 1994-1998 arasında zaferlere ambargo koyan Mick Hoogan'dan sonra Moto GP'yi kazanma başarısını gösteren üçüncü Avustralyalı pilot olan Casey Stoner, şampiyonluğunu "Gardner ve Hoogan benim kahramanlarımdı. Onları izleyerek büyüdüm ve bugün onlardan öğrendiklerim sayesinde buradayım" sözleriyle yorumladı. Moto GP'de sezonun 16. yarışı, 14 Ekim'de şampiyon Stoner'ın ülkesi Avustralya'da koşulacak. (Spor Servisi)