Artık 'Korkma sönmez' diyebiliyor ve el öpüyor

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren lider Fenerbahçe'nin Brezilya kökenli oyuncusu Mehmet Aurelio, antrenmanlarda yaşanan sakatlıklara ilişkin tatilden sonra ağır idmanlar yaptıklarının altını çizerken "Yardımcı antrenörümüz Santanna bize gerçekten fazlasıyla yükleniyor.

ANTALYA - İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren lider Fenerbahçe'nin Brezilya kökenli oyuncusu Mehmet Aurelio, antrenmanlarda yaşanan sakatlıklara ilişkin tatilden sonra ağır idmanlar yaptıklarının altını çizerken "Yardımcı antrenörümüz Santanna bize gerçekten fazlasıyla yükleniyor. Bu yüklenme sonucunda ufak tefek sakatlıklar olması gayet normal. Tatil döneminden çıktık, ağır çalışıyoruz. Zamanla daha iyi olacak" diye konuştu. Aurelio, ligdeki konumlarına ilişkin de "Galatasaray'dan 7 puan önde olmamız, bize bir şey kazandırmış değil. İlk yarıdaki gibi istekli, güzel çalışmamıza devam edersek ikinci yarıda da mutlu sona ulaşırız" dedi.
Başarılı orta saha oyuncusu, bir soru üzerine transferi hakkında konuşmak için erken olduğunu kaydetti. "Takım olarak şampiyon olma hedefimiz var. Şu anda transfer konusu gündemimde yok" şeklinde konuan Aurelio, "UEFA Kupası finaline kadar gitmek zor olsa da biz elimizden geleni yapacağız" dedi.
Türkçe derslerine devam
Aurelio, tatil için Brezilya'ya gittiğinde, Türk Milli Takımı'nı seçtiği
için olumlu görüşler aldığını söyledi. Brezilya'da İtalya-Türkiye maçının izlendiğini anlatan Aurelio, "Brezilya'da herkes İtalya'ya karşı oynadığım maçı izlemiş, tebriklerini sunup başarılarımın devamını dilediler" dedi. Türkçe derslerine devam ettiğini ifade eden Brezilya kökenli yıldız, şöyle devam etti: "Türk Milli Marşı'nı biraz olsun ezberledim, başını ve sonunu biraz biliyorum. Şu anda kendimde güven eksikliği var. Kendime biraz daha güvenirsem, Türkçe söyleşi yapabileceğimi düşünüyorum. Milli marşın başını sonunu biraz biliyorum."
Öte yandan Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlıklarını dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenör Santanna oyunculardan 1000 metreyi 4 dakikanın altında koşmalarını istedi. Antrenmanda henüz kampa katılmayan Appiah ve Mehmet Yogatlı yer almadı. Bu arada taraftarlar, çalışmadan sonra futbolcularla fotoğraf çektirdi. Mehmet Aurelio da, kendisiyle fotoğraf çektiren 75 yaşındaki yaşlı bir teyzenin elini öptü.
Kampın üçüncü gününde, Alex, Kezman, Önder ve Deniz'den sonra dün sabah da Serkan sakatlık geçirdi. Kros çalışmasının hemen başında sağ ayağında ağrı olan Serkan, çalışmayı yarıda bıraktı. Önceki günkü kros çalışmasında sakatlanan Kezman, dün MR çektirdi.Sırp futbolcunun, yarından itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayabileceği öğrenildi. (Spor Servisi)