Artık top İngilizlerde

İsrail Rusya'ya çelmeyi taktı ya keyfime diyecek yok. İngiltere'siz bir şampiyonanın zevki olmazdı. Şöyle güzelinden bir 'God save the Queen' dinlememiz için 'Üç Aslanlar'ın, Hırvatistan'dan en azından bir puan alması lazım.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

İsrail Rusya'ya çelmeyi taktı ya keyfime diyecek yok. İngiltere'siz bir şampiyonanın zevki olmazdı. Şöyle güzelinden bir 'God save the Queen' dinlememiz için 'Üç Aslanlar'ın, Hırvatistan'dan en azından bir puan alması lazım. İsrail'in Rusya'yı 90'da yıkması İngilizler için 'Bundan iyisi İsviçre-Avusturya'da kayısı' oldu! Çünkü Tel Aviv'deki maç berabere bitse İngilizlerin Hırvatları yenmekten başka şansı yoktu. Michael Owen, Wayne Rooney, John Terry ve Rio Ferdinand'sız, Hırvatistan'ı devirmek kolay iş değil. Tahminen de Wembley'deki kapışma berabere bitecek. O yüzden Hırvatlara çifte şans veriyorum.
Madem sürpriz başladık, inceldiği yerden koparalım (güldürmek anlamında değil!). Bu elemelerin en büyük çıkış yapan takımı Ermenistan ve Kazakistan'dır. İki takım elemelerdeki son maçlarında Ermenistan'da kapışacak. Kazakistan'a 1'e 4.00 veriliyor. Biliyorum bana kızanlarınız var 'aklımızı karıştıyorsun' diye...


Büyütmek için tıklayınız
Sürpriz yoksa kazanç da yok dostlar!
Geçen hafta içindeki Hollanda-Lüksemburg karşılaşmasına verdiğim tavsiye için özür dilerim. 'Portakallar' gibi güçlü bir takımın Lüksemburg'u tek golle yenmesi anlaşılır gibi değil. Keşke Lüksemburg son dakikalarda kaçırdığı o golü atsaydı da Bulgaristan şansını son maça taşısaydı. Hollanda yarın Beyaz Rusya'ya konuk olacak. Ev sahiplerine çifte şans verilmeli. 2.5 golün altı da düşünülmeli.
A Grubu'nda yer alan Sırbistan'ın Euro 2008'e gitme şansı pek kalmadı artık. Sırplar, vizesini çoktan almış Polonya'yı mağlup edip Portekiz'den gelecek haberi bekleyecek. Haber de pek hayırlı olmayacaktır! Yine de Sırbistan kendi işini yapıp Polonya'yı yenecektir. Bu grubun diğer maçı Portekiz-Finlandiya mücadelesinde ise gol sesleri ovalara yayılacaktır!
NOT: 'Ev sahipçileri'ni hemen uyaralım 111 kodlu Cezayir-Mali ve 232 kodlu Fas-Senegal karşılaşmaları tarafsız sahada oynanacaktır.