'Artık yabancı hakem zamanı geldi'

Beşiktaş hem sevinçli hem de kaygılı. Sevinçli, çünkü Trabzon gibi zor bir deplasmandan üç puanla döndüler.

İSTANBUL - Beşiktaş hem sevinçli hem de kaygılı. Sevinçli, çünkü Trabzon gibi zor bir deplasmandan üç puanla döndüler. Nitekim Asbaşkan Levent Erdoğan "Trabzonspor maçı bizim için çok önemliydi. Ya galip gelip yükselişe geçecektik ya da duraklama haftalarından gerileme haftalarına geçecektik. Neticede ilk 6 dakikada 2-0 yenik duruma düşmemize rağmen, takımımız gücünü sahaya yansıtarak hak ettiği galibiyete ulaşmış ve bu galibiyetle duraklama devri bitmiş, yükseliş devri başlatmıştır" diye konuştu.
Kaygılı; çünkü yine bir hakem hatasının kurbanı olacaklardı. Erdoğan sabırla hakem hatalarının son bulmasını beklerken, Trabzonspor maçında da önemli bir hakem hatasına maruz kaldıklarını ifade etti. Rüştü'ye gösterilen kırmızı kartın tamamen haksız olduğunu kaydeden Erdoğan,
"Yardımcı hakemin yaptığı hata maalesef maçın sonucuna tesir edebilirdi. Üst üste gelen hakem hataları, artık bize bu hataların kasıtlıymış gibi gözükmesine neden oluyor" dedi.
Rüştü için başvuru
"Dileriz ki, bu son hata olur" diyen Erdoğan, "Hiç arzu etmesek de hatalar devam ederse artık özellikle derbilerde yabancı hakemlerin çare olarak düşünülme zamanı gelmiş gibi gözüküyor. Bu durum mevzuatlara aykırı ama şampiyonluğumuzu tehlikeye sokacak hatalar yapılıyor" dedi.
Erdoğan, Rüştü'nün cezasının kaldırılması için federasyonun gerekli kurullarına başvuracaklarını ama bu konuda daha önceki denemiylerinden dolayı ümitli olmadıklarını söyledi.
Asbaşkan Erdoğan, Rüştü'nün gördüğü kırmızı kart sonrası Bobo'nun kaleye geçmesi için de "Üç sezon önce de bir Fenerbahçe maçında Pancu kaleye geçmiş ve o maçı da kazanmıştık. Uğradığımız haksızlıkların karşılığında kaleye geçenoyuncularımızın gösterdikleri başarıları Tanrı'nın bir lütfu olarak değerlendiriyorum" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)