'Artık yeter, ligden çekiliriz'

'Artık yeter, ligden çekiliriz'
'Artık yeter, ligden çekiliriz'
Hakem hataları ve PFDK kararlarını gerekçe göstererek TFF'yi istifaya davet eden Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenledi. 'Bizimle oynamayı bırakın, artık yeter' diyen Mahmut Uslu, "Genel kurulumuz yetki verirse seçimden sonra her şeyi yaparız" dedi.

Radikal.com.tr - Fenerbahçe 'de Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Hukuk İşleri Sorumlusu Deniz Tolga Aytöre ile Şekip Mosturoğlu, basın mensuplarının karşısına çıktı.  

Tahkim Kurulu Aziz Yıldırım'ın cezasını onadı

"17 OCAK'TAN SONRA SUSMAMA KARARI ALDIK"

- Hakemlere düdüğünü astırmak niyeti ile burada değiliz. Peşinde olduğumuz şey adalettir. Hakemlerimiz de insan ama hata yapanlar cesaretlendiriliyor. Sorunumuz şahıslar değil, sistem sorunu. 3 Temmuz'dan bu yana savaşımız bu yönde. 17 Ocak'tan sonra susmama kararı aldık, 17 Aralık değil. Bugün yaptığımız açıklamaların ana fikri budur.

- Hakem hatalarını ilk defa dile getirmiyoruz. Bıçağın artık kemiğe dayandığı değil, delip geçtiği gündür. Artık iyiniyetli sorguluyoruz. Bizim için önemli olan insanlar değil niyetlerdi.

MELO VE MEIRELES ÖRNEĞİ

- Futbol Federasyonu ile yaptığımız toplantıda, bu kaygılarımız olumlu karşılandı ve haklı bulundu. Ancak geldikten sonra yeni bir karar açıklandı. Rakiplerimizin oyuncularıyla ilgili verilen kararlarla ilgili de konuşuyoruz. Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'nun ceza alıp almaması konusunda bir açıklamada bulunmadık. Çünkü orada FIFA kuralları var. Ancak bu konuda 4'e3 karar veren kurulun, daha önce görüntülerden futbolcumuz Raul Meires'e nasıl ceza verdiğini anlayamadık? Kurulların tarafsızlığı konusunda bazı şüphelerimiz uyandı.

İşte PFDK'nın Melo kararı

"PFDK İKİYE BÖLÜNMÜŞ"

- Fenerbahçe hak ettiğinden bir fazlasını istemiyor. Ama kimse hak ettiğinden bir eksiğini vermeyi aklından geçirmesin.

- Lig başladıktan sonra kurallar ve uygulamalarda değişiklik olmaz. Verilen kararların uyumsuzluğu lig yarışına müdahale niteliğindedir. Lig devam ederken kurallar değişirse bazı takımların aleyhine olur. Dün verilen ve çok önemli görülmeyen iki karar, lig yarışında etkili olur.

- PFDK ikiye bölünmüş durumda. Kurul başkanı nasıl hareket ederse, o yönde karar alınıyor. PFDK'nın takımdan takıma futbolcudan futbolcuya değişen kararları var. Oyçokluğu ile verilen kararlarda, bu kararları verenler belli bir grup adına hareket ediyor. Bunu TFF'ye örnekleriyle belirttik, ama bu uygulama devam ediyor.

- Göreceksiniz ilerleyen günlerde hiçbir takım seyircili maç oynayamayacak. Bunların neden yapıldığını biiiyoruz. Bütün kulüp taraftarları da biliyor. Futbol sahalarına seyirci gelmesin istiyorlar. Federasyona 'yanlış yapıyorsunuz' dedik.

Fenerbahçe'ye 22 seyircisiz oynama cezası

"UEFA'YA GİTMEMEMİZ İÇİN UĞRAŞIYOLAR"

- Bizi Fenerbahçe kongre üyeleri seçti. Kongre üyeleri kan ağlıyor. Bize yönettirmemek için uğraşıyorlar. Bizi UEFA'ya gitmememiz için hala engellemeye çalışıyorlar. Bizim ödediğimiz vergi 3 Anadolu kulübünün tüm bütçesini kapsar. 30 milyarın üzerinde federasyonlara para ödüyor, katkı payları ödüyor.

"LİGDEN ÇEKİLME DE DAHİL HER TÜRLÜ KARARI ALIRIZ"

- Gerekirse yapacağımız genel kurula bir madde koyarız. Gerekirse ligden çekilme de dahil her türlü karar alırız. Genel kurulumuz yetki verirse her şeyi yaparız. Seçim var diye çok konuşmuyoruz, seçimlerden sonra her şeyi yaparız. Yakında fırınlara haber verecekler; Fenerbahçe'ye ekmek vermeyin diye. Her şeyi yapabiliriz. Bizimle oynamayı bırakın. 3 yıl oldu, bir kulüple bu kadar uğraşılmaz. Artık yeter. Bunu son uyarı olarak söylüyorum.

'MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ' TEZAHÜRATI

- Şükrü Saracoğlu Stadı'nda başbakana, cumhurbaşkanına, Ahmet'e, Mehmet'e kimse küfür edemez. Bununla en büyük mücadeleyi gösteren kulübüz. Ama hiç bir temsilci raporuna, Fenerbahçe-Kasımpaşa maçında olduğu gibi küfürmüş gibi, suçmuş gibi "Mustafa Kemal'in askerleyiz" şeklinde şu kadar bağırdı diye yazamaz.

Paşa'dan F.Bahçe'ye destek: İstifa!

"TFF BİZDEN HAKSIZ YERE PARA ALIYOR"

- TFF'nin seçim süreciyle ilgili gerekenleri yapacağız. Havuzdaki dağıtım kriterleri adil olmadığı için rekabet Kurulu'na başvuracağız. Gerekirse havuzdan da çıkacağız. Bu konuda da çalışmalarımız var. Kulüpler Birliği’ne gidip ne yapacağız? Oraya oturup dedikodu yapıyorlar. Şu anda havuz 400 milyon dolarlara çıktı. Biz bundan yaklaşık 30-40 milyon dolar alıyoruz. Şu anda bizden TFF’nin aldığı para 10 milyon dolar, haksız yere.

"HÜKÜMETİN YANINDAYIZ"

- Kulübümüz içerisinde her görüşe sahip insan var. Sayın başbakan da 'yeniden yargılama' diyor. Biz hükümetin yanındayız. Öyle illegal şeylerle uğraşmıyoruz. Adil yargılamayı başkanımız ve diğer yöneticilerimiz için istiyoruz ve bunu her fırsatta dile getiriyoruz.

- Trabzonspor hukukçuları gelsinler, sosyal medyada tweet atacaklarına, istedikleri her yerde tartışmaya hazırız. Her gün çıkıp 'şikeciler' diyorlar, ne biliyorsanız açıklayın. Bunu buradan tüm kamuoyuna bildiriyorum, yeterli mi?

"FENERBAHÇEYİ VE TÜRKİYE 'Yİ SATANLAR VAR"

- Ben geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi satanlar diye isim vererek televizyonda açıklamıştım ama bana hala dava açılmadı. Demek ki Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi satanlar var. Fenerbahçe camiası dimdik başkanın arkasında. Bu nedenle onlara da bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Fenerbahçe'ye 100 milyon TL'lik destek