AS'a göre Carlos artık Fenerli

Roberto Carlos, Fenerbahçe'ye transfer olacak mı? Yaklaşık bir seneden beri merak edilen yanıt büyük ihtimalle sezon bitiminde alınacak.

MADRİD - Roberto Carlos, Fenerbahçe'ye transfer olacak mı? Yaklaşık bir seneden beri merak edilen yanıt büyük ihtimalle sezon bitiminde alınacak. İspanyol basını, bu transferin gerçekleşme olasılığını yüksek görüyor. İspanya'nın en büyük spor gazetelerinden AS'a göre tecrübeli solak iki sezon Sarı-Lacivertli formayı giyecek.
Gazeteye göre Roberto Carlos'un kariyerini Brezilya'da sona erdirme niyetinden vazgeçmesinde iki etken var: 'Fenerbahçe'nin gelecek sezon için süper takım kurma sözü vermesi' ve 'Fenerbahçe'de bulunan Brezilyalılar'. 'Yıldız futbolculara cömert ödemeler yapan kulüp' olarak tanımlanan Fenerbahçe'nin, Roberto Carlos ile ilgili görüşmelerini menajer Dino Pasaliç aracılığıyla yürüttü iddialar arasında.
Menajeri de onayladı
Boşnak menajere göre Brezilyalı oyuncu Fenerbahçe'ye gelmek istiyor. Pasaliç, AS'taki haberi şöyle yorumladı: "Carlos iki yıl daha Avrupa'da oynamak istiyor. Daha sonra da Brezilya'ya dönmeyi planlıyor. Bu sezon başı Fenerbahçe yetkilileri ile çok kez görüştüm. Ama bu iş son anda olmadı. Carlos, Zico'ya memnuniyetle geleceğini söyledi. Fenerbahçe istediği takdirde bu transfer gerçekleşebilir." Bosnalı menajer daha önce Elvir Baliç'in Fenerbahçe'den Real Madrid'e transferinde görev almıştı. (aa / dha)