'Asıl işimiz şimdi başlıyor'

Fenerbahçe'nin, Almanya'daki yeni sezon hazırlıkları dün sona erdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

CASTROP/RAUXEL - Fenerbahçe'nin, Almanya'daki yeni sezon hazırlıkları dün sona erdi. Teknik direktör Christoph Daum, yaptığı basın toplantısında kampı değerlendirerek, "Asıl işimiz şimdi başlıyor" dedi. Daum, Almanya'da yaptıkları hazırlık maçlarının memnuniyet verici olduğunu, ancak bunun bir ölçü olmaması gerektiğini söyledi. Dün sabah yapılan idmanda takımın birlik ve beraberliğinden, takım ruhundaki aşamadan memnun olduğunu dile getiren Alman hoca, özellikle de Fatih ile konuşarak, hakemlere ve rakip oyunculara karşı davranışlarında dikkatli olmasını istedi.
Oyuncular geçer not aldı
Teknik direktör Daum, kaleciler Recep ve Volkan'ın kampta iyi bir performans sergilediklerini, ancak yine de üçüncü bir kaleciye ihtiyaç olduğunu söyledi. Takım kaptanı Ümit Özat'ın çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğine dikkati çeken Daum, "Ümit, kaptanlık görevini yerine getiren, iyi bir karaktere sahip oyuncu" diyerek, İsmail Güldüren'in dönüşünün de kendisini sevindirdiğini ifade etti.
Yeni transferlerden Mahmut'un özellikleri farklı olan bir futbolcu olduğunu ifade eden Daum, "Kendisine zaman tanınmalı. Sahibi olduğu formanın ağır bir forma olduğunu bilmeli. Orta sahada görev yapan Selçuk ve Kemal ise mücadeleci ve koşma arzusu içerisindeler. Kanatlardaki futbolcular da görevlerini yerine getirdi, ancak daha çok çalışmaları gerek" dedi. Sa-rı-Lacivertli hoca, Almanya'daki kampta yapılan hazırlık maçlarında alınan sonuçların kimseyi yanıltmaması gerektiğine dikkati çekerek, "İki hafta içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Burada kondisyon yönünden bir hazırlık çalışması yaptık. Önümüzdeki günlerde de çabukluk çalışması yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı.